Холифийлд идва на „Странджа“ 2008

Бившият четирикратен световен шампион по бокс за професионалисти в тежка категория Ивендър Холифийлд, който наскоро загуби в двубой за титлата от руснака Ибрагимов, е обещал да дойде в България през февруари 2008 година на турнира „Странджа“, сензационно съобщи от Чикаго президентът на Българската федерация по бокс Марин Димитров.
Калоян Атанасов Бившият четирикратен световен шампион по бокс за професионалисти в тежка категория Ивендър Холифийлд, който наскоро загуби в двубой за титлата от руснака Ибрагимов, е обещал да дойде в България през февруари 2008 година на турнира „Странджа“, сензационно съобщи от Чикаго президентът на Българската федерация по бокс Марин Димитров. Срещата между Димитров и легендарния боксьор е станала по време на коктейл, организиран от руската делегация на Световното първенство. „Стана много хубав прием. От наша страна бяхме аз и академик Емил Жечев. Поканихме на нашата маса Ивендър Холифилд и му разказахме, че България е организатор на най-стария турнир в Европа. Поканихме го да дойде. Холифийлд изказа съжаление, че не е участвал като състезател на турнира, но заяви, че с удоволствие ще дойде като зрител“, сподели Димитров. В същото време надеждата ни за медал Кубрат Пулев загуби по точки с 5:12 от италианеца Роберто Камарале на осминафинален двубой в категория над 91 кг на Световното първенство по бокс в Чикаго. След равностоен първи рунд, в който точките бяха 1:1, италианецът взе надмощие във втория и третия, които спечели с еднакъв резултат - по 4:1, и реално си осигури крайната победа. Четвъртият рунд отново бе за известния италиански боксьор - 3:2 точки, с което той фиксира и крайния резултат 12:5. Според Димитров Кубрат Пулев е загубил в един равностоен бой от водача в световната ранглиста в неговата категория, а съперникът му просто е улучил ваксата и не е позволил на нашия да си развие играта. Той допълни, че на този мач е било регистрирано и най-сериозното българско присъствие сред публиката. „Кубрат даде всичко от себе си, което беше оценено от феновете. Но италианецът явно беше проучил добре стила му и успя да реализира минималното си превъзходство“. Марин Димитров обаче е уверен, че и Кубрат Пулев, както и другите ни водещи боксьори, ще реализират потенциала си в най-близко бъдеще. Той обаче е доволен от моментното представяне на българския отбор, въпреки че единствената ни надежда за медал в момента е Борис Георгиев. Според Димитров в българския бокс в момента има 4-5 души, които са потенциални медалисти на всяко първенство и дори и сега да започва първенството, той едва ли би си променил мнението. "Всичко това е обект на анализи, които ще направим на първия Управителен съвет, но смятам, че просто лошо стечение на обстоятелствата, малшанс и съдийски грешки са причините за това да имаме само един кандидат за медали към този момент", каза още Димитров.