ЦСКА аут от турнира за Купата на България

„Локомотив“ (Пловдив) изхвърли ЦСКА от турнира за купата на България след победа на 1/16-финалите с 1:0. Победното попадение отбеляза Мартин Камбуров в 63-тата минута с глава след центриране на Сакалиев отдясно. Така "смърфовете" нанесоха първа загуба на "армейците" за сезона.
Данаил Кисов „Локомотив“ (Пловдив) изхвърли ЦСКА от турнира за купата на България след победа на 1/16-финалите с 1:0. Победното попадение отбеляза Мартин Камбуров в 63-тата минута с глава след центриране на Сакалиев отдясно. Така "смърфовете" нанесоха първа загуба на "армейците" за сезона. Гостуването на ЦСКА в Пловдив напълно оправда очакването на феновете за дерби. В по-голямата част от мача футболистите на „Локомотив“ надиграха кандидат- шампионите и само малшансът след няколко техни удари не им позволи да бъдат още по убедителни. Логичното се случи в 63-тата минута - Сакалиев получи топката по дясното крило, центрира моментално, намирайки перфектно Мартин Камбуров, който надскочи Йордан Тодоров и безпроблемно засече с глава в горния ляв ъгъл на Ивайло Петров. Междувременно италианският сайт www.mercato365.com написа, че опорният полузащитник на „червените“ Абдеррахман Кабус ще премине в „Тулуза“. „Сините“ на крачка от отпадане на гара Мездра „Левски“ се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България по традиционния начин за „сините” след продължения срещу втородивизионен тим. Този път възпитаниците на Станимир Стоилов успяха да надиграят „Локомотив“ (Мездра) с 2:1 след продължения. В решителната 103-та минута Георги Сърмов донесе победата на гостите. Изключителен мач за домакините от Мездра направи вратарят Юлиян Левашки, който спаси невероятни положения. Пет елитни отбора отпаднаха от надпреварата Въпреки ранния етап вече пет отбора от А ПФГ (ЦСКА, „Марек“, „Берое“, „Видима Раковски“ и „Беласица“) отпаднаха от по-нататъшната надпревара. „Чавдар“ (Етрополе) след изпълнение на дузпи изхвърли „Марек“. Мерникът се оказа по- лош след изпълнение на единадесетметрови удари и на футболистите на „Раковски“, които загубиха от „Пирин“ (Благоевград). В същото време заралии бяха унижени с 0:3 от „Вихрен“ (Сандански), а „Беласица“ загуби с 1:2 на негостоприемния терен в Перник от „Миньор“. На косъм от изпадане беше и „Спартак“ (Варна), който благодарение на по точния мерник на футболистите си от бялата точка надделяха над „Сливен“ с 7:6. Закономерни победи за „Литекс“, „Локо“ (Сф) и „Славия“ Ловешкият „Литекс“ и софийските „Локомотив“ (Сф) и „Славия“ нямаха проблеми при гостуванията си. „Оранжевите“ победиха с 0:2 „Велбъжд“ (Кюстендил) след два гола на Бибишков и Бето. Столичните „железничари“ с гол от дузпа ма Марио Дафчев се справиха с „Миньор“ (Раднево). А съставът на „Славия“ с лекота „победи „Бенковски“ (Бяла) с 2:0. Точни за „белите“ бяха Йордан Петков и Саша Симонович. Бургаският „Черноморец“ също се класира за осминафиналите, след като надделя при гостуването си на „Любимец“ с 2:0. А „Черно море“ с гол на Александър Александров – Кривия в продълженията успя да продължи напред в турнира. Аматьорският „Банско“ поднесе изненадата Тимът на аматьорския „Банско“ поднесе поредната си изненада в турнира за Купата на България, след като елиминира втородивизионния „Янтра“ (Габрово) след изпълнение на дузпи. В първия кръг на турнира пък отборът от курортното градче се справи с друг професионален тим – „Пирин“ (Гоце Делчев) и така доброто представяне на банскалии в надпреварата продължава. Редовното време на срещата завърши при нулево равенство. След изпълнението на единадесет- метровите наказателни удари „Банско“ най-изненадващо се озова сред последните 16 отбора в турнира. Тодор Батков: „Боби Михайлов покани Стоилов за национален селекционер“ Собственикът на „Левски“ Тодор Батков заяви за „Гонг“, че президентът на БФС Борислав Михайлов е поканил за национален селекционер настоящия треньор на "сините" Станимир Стоилов. Според адвоката „ факт е, че има идея Стоилов да е национален селекционер, но нито аз, нито той сме натискани. Стоилов е треньор на „Левски“. От него зависи дали ще приеме поканата на Боби Михайлов да води и националния тим. Да съвместява двете функции. Има покана и решението ще го вземе той. Аз няма да се намесвам нито в едната, нито в другата посока. Моето лично мнение е, че той трудно ще ги съвместява.”