Яромир Ягър не се нуждае от маска за „Хелоуин“

Капитанът на „Ню Йорк Рейнджърс“ Яромир Ягър преодоля болката в окървавената си уста и отбеляза попадение за победата на тима си с 3:1 срещу „Тампа Бей Лайтинг“. Ягър за малко да бъде лишен от попадението си, както това стана с един от зъбите му, но все пак съдиите изгледаха видеозаписа и му присъдиха гола.
Калоян Атанасов Капитанът на „Ню Йорк Рейнджърс“ Яромир Ягър преодоля болката в окървавената си уста и отбеляза попадение за победата на тима си с 3:1 срещу „Тампа Бей Лайтинг“. Ягър за малко да бъде лишен от попадението си, както това стана с един от зъбите му, но все пак съдиите изгледаха видеозаписа и му присъдиха гола. Другата звезда на „Рейнджърс“ Брендън Шанахън също се разписа за отбора. „Счупена кънка, скъсана ръкавица, а накрая загубих и зъб. Каква вечер само... За „Хелоуин“ май няма да трябва да си купувам маска“, обяви в шеговит стил Ягър. Победата за нюйоркчани бе едва втората в последните седем двубоя, докато „Тампа Бей“ продължи серията от загуби при гостуванията с четвърта поредна. В Торонто Александър Овечкин отбеляза седмото и осмото си попадение за сезона, а тимът на „Вашингтон Кепитълс“ разгроми със 7:1 домакините от „Мейпъл Лийвс“. Петима негови съотборници отбелязаха първите си голове за този шампионат. „Наистина играхме много добре тази вечер и четирите ни формации реализираха голове, вратарят ни също бе добър“, сподели Овечкин. Олаф Колзиг спря 32 удара за успеха на столичани. В Далас новобранецът на „Сан Хосе Шаркс“ Девин Сетогучи поведе отбора си към успеха срещу „Старс“, отбелязвайки 2 гола в първия си мач в НХЛ и „акулите“ измъкнаха победа с 4:2. Сетогучи реализира своите две шайби само в период на 2 минути и 34 секунди. „Усещането бе наистина невероятно. Никога не съм си представял, че ще дебютирам по такъв начин“, развълнуван бе Сетогучи.