Шампиоънът „Анахайм“ загуби с дузпи

Носителят на Купа „Стенли“ „Анахайм Дъкс“ отстъпи с 2:3 след дузпи на „Едмънтън Ойлърс“. Домакините допуснаха изравняване минута и 27 секунди преди края на редовното време. Разписа се новобранецът в Лигата Андрю Колиано в момент, когато тимът му беше с човек по-малко на леда.
Носителят на Купа „Стенли“ „Анахайм Дъкс“ отстъпи с 2:3 след дузпи на „Едмънтън Ойлърс“. Домакините допуснаха изравняване минута и 27 секунди преди края на редовното време. Разписа се новобранецът в Лигата Андрю Колиано в момент, когато тимът му беше с човек по-малко на леда. Гостите откриха резултата в 12,41 минута чрез Алекс Хемски, но след това шампионите направиха 2:1 с попадения на Крис Куниц и Крис Пери. При дузпите победния удар за „Ойлърс“ нанесе Сам Гание. Въпреки успеха канадците заемат последното място в Северозападната дивизия с 10 точки. Райън Смит вкара гол и подаде за още един, а Джо Сакич изработи другите две попадения за успеха на „Колорадо“ с 3:1 над лидера в Северозападната дивизия на НХЛ „Минесота“. Тази победа изведе „Авеландж“ на 2-ро място в дивизията с 14 точки, като денвърци изпревариха „Калгари Флеймс“. За гостите от Минесота в края на първата част при числено превъзходство Ерик Беланже изравни след атака на Бушар и Фостър. След това Марек Сватош във втората част и Войтек Волски в третата фиксираха крайното 3:1 за домакините. Вратарят на победителите Петер Будай спаси 21 удара към вратата си. „Детройт Ред Уингс“ увеличи аванса си в Централната дивизия на 6 точки пред „Калъмбъс Блу Джакетс“, след като изтръгна победата с 3:2 при гостуването си на „Ванкувър“. Иржи Гудлер вкара победното попадение за „червените криле“ минута преди да завърши втората третина. Другите шайби отбелязяха Томас Холмстрьом и Микаел Самуелсон, които прибавиха и по една асистенция към актива си. С тази победа „Детройт“ вече има най-добри показатели в Лигата.