Венецуелец от „Майорка“ бележи в две врати

В мач от IX кръг „Майорка“ - „Еспаньол“ завършиха 2:2, като съдията изгони Балестерос от домакините и Родригес от тима от Барселона. Още в началните минути домакините от „Майорка“ упражниха натиск към вратата на гостите и това даде резултат. Във 2-рата минута венецуелецът Хуан Фернандо Аранго изведе домакините напред в резултата с прецизен удар извън наказателното поле.
В мач от IX кръг „Майорка“ - „Еспаньол“ завършиха 2:2, като съдията изгони Балестерос от домакините и Родригес от тима от Барселона. Още в началните минути домакините от „Майорка“ упражниха натиск към вратата на гостите и това даде резултат. Във 2-рата минута венецуелецът Хуан Фернандо Аранго изведе домакините напред в резултата с прецизен удар извън наказателното поле. В 20-ата минута отново Аранго бе главно действащо лице на терена. В опит да изчисти кълбото от наказателното поле на отбора си го прати в мрежата и възстанови равенството. В 25-ата минута съдията Ундиано Майенко изгони бранителя Балестерос за нарушение в наказателното поле. Раул Тамудо застана зад топката и реализира второ попадение във вратата на „Майорка“. Численото равенство бе възстановено в 55-ата минута, когато червен картон получи Клементе Родригес от „Еспаньол“. Домакините все пак стигна до изравняването в 60-ата минута на двубоя благодарение на Гуиза, който с удар извън наказателното поле оформи крайния резултат 2:2. В другия мач „Атлетик“ (Билбао) и „Бетис“ завършиха 0:0 в скучен мач. След мача се разбра, че треньорът на „Спортинг“ (Лисабон) Пауло Бенто е много вероятно да замени в „Бетис“ сегашния наставник на „Бетис“ Ектор Купер. Междувременно се разбра, че от „Барселона“ отрекоха, че ще се разделят с Роналдиньо през януари. “Омръзна ми да слушам постоянно за трансфер на Роналдиньо в друг отбор. Това е една голяма лъжа и в тези спекулации няма нито грам истина. Той е щастлив в нашия отбор и далеч няма намерение да напуска. Това е истината и точка”, бе лаконичният и категоричен коментар на наставника на „Барселона“ Франк Рийкард.