„Наполи“ изненада „Ювентус“ в дербито на Серия А

С два гола, паднали от спорни дузпи, „Наполи“ победи „Ювентус“ с 3:1 и се изкачи на пето място в класирането на Серия А. Защитникът Маурицио Домици бе точен на два пъти от бялата точка в 62-рата и 70-ата минута и донесе огромна радост за зрителите, препълнили стадион "Сан Паоло" в Неапол.
Калоян Атанасов С два гола, паднали от спорни дузпи, „Наполи“ победи „Ювентус“ с 3:1 и се изкачи на пето място в класирането на Серия А. Защитникът Маурицио Домици бе точен на два пъти от бялата точка в 62-рата и 70-ата минута и донесе огромна радост за зрителите, препълнили стадион "Сан Паоло" в Неапол. След нулево първо полувреме гостите от Торино първи стигнаха до гол. Негов автор бе подписалият нов договор Алесандро дел Пиеро, който в 46-ата минута се възползва от грешка на вратаря на „Наполи“ Дженаро Йецо и отблизо не сгреши. „Сините“ върнаха попадението само 3 минути по-късно, когато уругваецът Валтер Гаргано проби в наказателното поле и не остави никакви шансове на Джанлуиджи Буфон за 1:1. За 8 минути Домици отбеляза две дузпи за „Наполи“ В 62-рата минута съдията отсъди спорна дузпа за домакините за съприкосновение между защитника на „Юве“ Джорджо Киелини и аржентинския нападател на „Наполи“ Есекиел Лавеци. Маурицио Домици изпълни точно 11-метровия наказателен удар и даде преднина на домакините. Осем минути по-късно реферът отсъди втора съмнителна дузпа в полза на „Наполи“ за падане в наказателното поле на Марсело Салайета. Домици отново не сгреши и осигури победата на „Наполи“. "За всички бе очевидно, че няма дузпи. Не може да се отнасят така с нас. Няма нужда да гледам ситуациите на повторение, те бяха достатъчно ясни. Дори феновете на „Наполи“, които бяха край мен, признаха за грешките. Чудя се как е възможно главният съдия и помощниците му да не са видели ", заяви след срещата вбесеният президент на „Ювентус“ Джовани Коболи Джили. Въпреки загубата „Ювентус“ запази второто място в класирането на 3 точки след лидера „Интер“ преди останалите срещи от кръга. „Торино“ надделя над „Каляри“ с 2:0 В другия съботен мач от кръга „Торино“ победи „Каляри“ с 2:0. Алесандро Розина откри резултата в 71-вата минута, а автогол на Микеле Фери в 86-ата минута затвърди успеха на торинци. Първата част не предложи голове на публиката, като единствените по-опасни положения бяха удари на Конти от „Каляри“ и Корини от „Торино“ от преки свободни удари. Все пак домакините стигнаха до успеха през втората част, след като се активизираха. Росина откри в 70-ата минута на двубоя, а в 85-ата минута на срещата Фери си отбеляза автогол и с това бе фиксиран крайният резултат - 2:0. От своя страна „Лацио“ бе обвинен в неуспешен опит да уговори резултата на срещата с „Лече“, игран на 17 април 2006 г. Прокурорът Стефано Палаци заяви, че наставникът на "орлите" Делио Роси се е обърнал към президента на отбора Клаудио Лотито с молба да се повлияе на ръководството на „Лече“. В запис на телефонния разговор ясно се разбират думите на Роси, който казва: "Трябва да се повлияе на „Лече“, за да може те да не се противопоставят в срещата." Ако обвиненията се докажат, Роси може да бъде отстранен от треньорската професия за срок от една година, а на „Лацио“ ще бъдат взети две точки от актива, съобщават медиите на Апенините.