Стойчо Младенов плаши с чистка в ЦСКА заради бездушна игра

През зимната пауза на родния футболен шампионат в състава на ЦСКА може да има чистка, заплаши треньорът Стойчо Младенов след минималната победа с 1:0 на „червените“ над гостуващия на стадион „Българска армия“ тим на „Черно море“ в събота. Трите точки не задоволиха 1000-та зрители по трибуните, които освиркаха любимците си и техния наставник.
Георги Кокалов През зимната пауза на родния футболен шампионат в състава на ЦСКА може да има чистка, заплаши треньорът Стойчо Младенов след минималната победа с 1:0 на „червените“ над гостуващия на стадион „Българска армия“ тим на „Черно море“ в събота. Трите точки не задоволиха 1000-та зрители по трибуните, които освиркаха любимците си и техния наставник. Домакините така и не направиха нито една свястна атака в целия мач, играха апатично, без желание и хъс за изява. Единственото попадение бе дело на Кевин Амунике в 20-ата минута. Нелогично варненци бяха по-активният отбор, който повече владееше топката, и само пропуските им попречиха да си тръгнат с нещо повече от почетна загуба от Борисовата градина. Отличен мач за „Черно море“ направи юношата на ЦСКА Мирослав Манолов, който създаде много проблеми на "червената" защита. Още в 9-а минута гостите можеха да поведат, но озовалият се на голова позиция Рикардо Андре стреля над гредата. В 20-ата минута нигериецът Кевин Амунике сътвори най-красивия момент в мача, като с удар от въздуха ефектно прехвърли вратаря на варненци Карамфил Илчев и отбеляза единствения гол в мача. През второто полувреме гостите продължиха да диктуват събитията на терена, но Рикардо Андре направи нови два пропуска пред вратата на ЦСКА. „Армейците“ изпаднаха в глуха защита в последните минути, но успяха да удържат крехката си преднина. „Крайно съм недоволен както от играта, така и от характера, който някои показаха. В много възлови моменти от мачовете и с „Тулуза“, и днес, а и в други мачове играчи влизат да подобрят играта, а те се оказват по-зле от тези, които сменят. Не може да разчитаме на футболисти като Удоджи, които да влизат да променят играта, а те да тичат по-малко от тези, които са там. Едни и същи всеки мач се раздават докрай, а други на епизоди се появяват и мислят, че това е достатъчно, за да бъдеш в ЦСКА“, разгневи се Младенов. Той директно заплаши, че може да се раздели с част от футболистите през зимата и дори с такива, които акостираха на „Българска армия“ това лято. „Няма да търпя никого, щом не играе във всеки мач на предела на възможностите си. Както докарах 10-11 човека, така и ще ги изгоня. Няма да оставя лукса някой да не защитава марката ЦСКА“, заплаши наставникът. В същото време Младенов емоционално прие вината за слабото представяне и дори каза, че ако това продължи и занапред, то той може да си събере багажа от треньорската стая. „Когато има неуспехи, винаги треньорът е виновен. Още през декември мога да си събера багажа и да си тръгна. За мен публиката е най-доброто мерило. Щом публиката желае, защо да не го направя. За мен публиката е номер 1. Тя е мерило за всичко“, откровен бе Младенов. Стойчо отрече проблемът да е със забавените заплати за месец септември, които играчите още не са получили. Както „Класа“ писа преди дни, футболистите са крайно недоволни от протакането на плащанията в клуба и дори се чуват гласове за бойкот на тренировки. Според чиновници от „Армията“ бездушната игра на състава е израз именно на негативните настроения в съблекалнята и изнервеността от безпаричието. Шефът на клуба Александър Томов бе обещал до миналия петък всички да си получат дължимите суми, но това не се случи. Бившият депутат отново пое ангажимента още в първите дни на започващата седмица да уреди необходимите средства, като освен на играчите и треньорите ще се издължи и на служителите, които също стоят без пари цял месец.