„Червените дяволи“ безапелационни и в Киев

„Манчестър Юнайтед“ победи „Динамо“ (Киев) с 4:2 като гост и с този успех почти сигурно си гарантира място в 1/8-финалите на Шампионската лига. Това бе трета поредна победа на „червените дяволи“ в група „F“.
Калоян Атанасов „Манчестър Юнайтед“ победи „Динамо“ (Киев) с 4:2 като гост и с този успех почти сигурно си гарантира място в 1/8-финалите на Шампионската лига. Това бе трета поредна победа на „червените дяволи“ в група „F“. Защитникът на „Юнайтед“ Рио Фърдинанд откри резултата още в 10-ата минута на срещата с глава след центриране от пряк свободен удар на Райън Гигс. Уейн Рууни удвои 8 минути по-късно, завършвайки по най-добрия начин прекрасна триходова комбинация, започната от Кристиано Роналдо. Кристияно Роналдо отбеляза два гола „Динамо“ все пак успя да стигне до гол в 24-ата минута чрез Ринкон, който се разписа с глава, след като бе оставен абсолютно сам в наказателното поле при центриране от корнер. Звездата на “червените дяволи” Кристиано Роналдо увенча с гол добрата си игра в 40-ата минута на срещата. Дясното крило вкара с глава след ново центриране отляво на капитана Райън Гигс. През второто полувреме Роналдо вкара второто си попадение в 67-ата минута. Португалският национал се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Гавранчич след центриране на Тевес. Бангура оформи крайния резултат 2:4 в 78-ата минута със страхотен шут от дъгата на наказателното поле. “Тази вечер видяхме няколко много добри гола. Мисля, че Карлос Тевес беше брилянтен тази вечер. Играем с „Динамо“ отново след две седмици и ако победим, ще се класираме за осминафиналите. Започнахме сезона лошо, но сега вече всичко си идва по местата”, сподели звездата на „Юнайтед“ Уеин Рууни. В другия двубой от групата „Рома“ победи с 2:1 „Спортинг“ (Лисабон). Италианците поведоха след гол с глава на Жуан в 15-ата минута, но след 3 минути Лиедсон, също с глава, изравни. Мансини пропусна дузпа за „вълците“, но все пак в 70-ата минута Мирко Вучинич вкара за крайното 2:1. „Барса“ не можа да пробие шотландския бетон В група „Е“ лидерите „Глазгоу Рейнджърс“ и „Барселона“ завършиха при безличното 0:0, като за това повече трябва да съжаляват каталунците, пропуснали добри положения чрез Пуйол, Роналдиньо, Гудионсен и Анри. Опълчението на „Глазгоу“ издържа и тимът вече има 7 точки в актива си. Френският шампион „Лион“ изненада „Щутгарт“ на “Готлиб Даймлер Щадион” и запази шансове да продължи напред. За победата на гостите с 2:0 се разписаха Фабио Сантос и френският национал Карим Бензема. В група „G“ шампионът на Италия „Интер“ (Милано) записа втора победа, надделявайки с 2:1 над ЦСКА в Москва. Домакините откриха резултата в 32-рата минута, когато бразилецът Жо елиминира Иван Кордоба на границата на наказателното поле и с фалцов прехвърлящ удар прати топката в горния ляв ъгъл на Жулио Сезар. След почивката италианците се развихриха и отговориха с попадения на Креспо в 52-рата минута и на Валтер Самуел 10 минути преди края. Холандският шампион ПСВ (Айндховен) и „Фенербахче“ не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0. В група „H“ „Арсенал“ вкара 7 на „Славия“ „Арсенал“ се разправи със „Славия“ (Прага) и отнесе чехите със 7:0, а два гола отбеляза английският национал Тео Уолкът. Повече проблеми имаше другият фаворит в групата - „Севиля“, който трудно се наложи с 2:1 над румънския „Стяуа“. Точни за испанците бяха Кануте и Фабиано, а за гостите отбеляза Петре.