Кими Райконен триумфира с титлата във Формула 1

Кими Райконен сензационно се окичи с титлата при пилотите във Формула 1 след страхотна победа на пистата „Интерлагос“ в Бразилия. Състезанието за Гран при на Бразилия започна по възможно най-драматичния начин. Първият на стартовата решетка Фелипе Маса потегли добре и блокира десностоящия Люис Хамилтън, от което пък се възползва другият пилот на „черните кончета“ Кими Райконен, измъкнал се на второ място.
Кими Райконен сензационно се окичи с титлата при пилотите във Формула 1 след страхотна победа на пистата „Интерлагос“ в Бразилия. Състезанието за Гран при на Бразилия започна по възможно най-драматичния начин. Първият на стартовата решетка Фелипе Маса потегли добре и блокира десностоящия Люис Хамилтън, от което пък се възползва другият пилот на „черните кончета“ Кими Райконен, измъкнал се на второ място. От слабия старт на водача във временното класиране при пилотите предимство взе и съотборникът му Фернандо Алонсо, задминал британеца още на един от първите завои, а Хамилтън излезе от пистата и се завърна осми. Аутсайдерът Ямамото отпадна малко след това след сблъсък с Джанкарло Фисикела, като и италианецът остана извън надпреварата. Хамилтън продължи да има проблеми с болида си, като колата му угасна в седмата обиколка на надпреварата, но той избегна отпадане, след като успя да я запази в състезателен режим. Това обаче му коства още десет позиции след тези, които загуби в първата обиколка при спора с Фернандо Алонсо. Водач продължи да бъде Фелипе Маса, следван от съотборника си Кими Райконен и миналогодишния шампион Алонсо. След първите спирания в бокса в състезанието на „Интерлагос“ отново на първо място излезе пилотът на „Ферари“ Фелипе Маса. Той влезе в 19-ата обиколка, а съотборникът му Кими Райконен се озова там още на следващата, като бе забавен 9,1 секунди. Алонсо изкара в бокса само 6,8 секунди, а Люис Хамилтън остана с една по-малко там, като направи най-бързия питлейн, но сложи много малко гориво. След средата на състезанието разликата между Маса и Райконен започна да се топи след грешка на бразилеца, а другият голям конкурент за титлата - Фернандо Алонс, отстъпи с една позиция, след като бе изпреварен от Роберт Кубица с БМВ. Хамилтън бе 9-и, но отново влезе в бокса. Хайки Ковалайнен отпадна за първи път от началото на сезона, а малко преди него това се случи и на Себастиен Фетел. 22 обиколки преди края водачът Маса за втори път влезе в бокса, а Райконен увеличи преднината си до 25 секунди. След още четири тура Айсмен също посети бокса и на излизане се оказа с едни гърди напред от Маса. До края Райконен караше много уверено и не позволи преднината му да бъде застрашена, а Хамилтън успя да достигне само до седма позиция. Така със 110 точки Кими Райконен спечели първата си титла във Формула 1, докато Алонсо и Хамилтън завършиха втори и трети с по 109 точки.