Венгер обяви своя идеален „Арсенал“

Лидерът в английската висша лига „Арсенал“ продължи победния си ход, като надделя у дома над „Болтън“ с 2:0. Головете за „артилеристите“ паднаха след почивката и бяха дело на Коло Туре и Томаш Росицки. След срещата мениджърът на домакините Арсен Венгер заяви: „Постигнахме този успех с търпение и поддържайки високо темпо през цялото време.
Лидерът в английската висша лига „Арсенал“ продължи победния си ход, като надделя у дома над „Болтън“ с 2:0. Головете за „артилеристите“ паднаха след почивката и бяха дело на Коло Туре и Томаш Росицки. След срещата мениджърът на домакините Арсен Венгер заяви: „Постигнахме този успех с търпение и поддържайки високо темпо през цялото време. Отборът ни има страхотен дух“. Междувременно Венгер определи 11-те най-силни футболисти, които са играли за „Арсенал" под негово ръководство. Те ще бъдат включени в специално DVD. Единайсеторката му е следната: Дейвид Сиймън (вратар), Лаурен (десен бек), Ашли Коул (ляв бек), Мартин Киоун (централен защитник), Коло Туре (централен защитник), Фреди Люнберг (десен халф) , Патрик Виера (вътрешен халф), Рей Парлър (вътрешен халф), Робер Пирес (ляв халф), Тиери Анри (нападател) и Денис Беркамп (нападател). „Манчестър Юнайтед“ също продължи да побеждава и в събота разби с 4:1 като гост „Астън Вила“. Това бе седми пореден успех за "червените дяволи" във висшата лига и те в момента заемат второто място в класирането с 23 точки (2 по-малко от „Арсенал“, които са и с мач по-малко). „Астън Вила“, за който не игра Стилиян Петров, откри още в 12-ата минута чрез Габриел Агбонлахор. В 36-ата минута и в 43-тата минута Уейн Рууни се разписа на два пъти за 1:2. Секунди преди края на полувремето Рио Фърдинанд стреля с глава и в опита си да изчисти топката Крейг Гарднър я вкара в собствената си врата – 1:3. Между 60-ата и 66-ата минута „Вила“ остана с девет човека, след като последователно бяха изгонени Найджъл Рио-Кокър и вратарят Скот Карсън, който направи дузпа, която бе пропусната от Рууни. В 75-ата минута Райън Гигс оформи крайното 1:4. Междувременно бившият вратар на „Манчестър Юнайтед“ Марк Боснич заяви, че сър Алекс Фъргюсън е идеалният вариант за селекционер на английския национален отбор на мястото на застрашения от уволнение Стив Маккларън. „Най-добре е да се пробва с Жозе Мауриньо. Ако той не приеме, федерацията може да се обърне към сър Алекс Фъргюсън, който е идеален за поста. Той обаче едва ли ще се съгласи да напусне „Юнайтед", каза австралиецът. От своя страна Жозе Мауриньо бе категоричен, че няма намерение да поема Англия. „Не мога да си се представя като треньор на който и да е национален тим, освен на Португалия. Обожавам английския футбол, но засега нямам намерение да се завръщам в тази страна. Предпочитам да продължа работата си като клубен треньор. Най-вероятно е да отида в Италия, за да се пробвам срещу тамошните тактици“, заяви португалският спец. В това време бившият тим на Мауриньо „Челси“ победи с 2:0 като гост „Мидълзбро“. „Манчестър Сити“ продължи успешното си представя като спечели у дома срещу „Бирмингам“ с 1:0. Отново силно за „гражданите", които са трети в класирането на точка зад „Юнайтед“, игра българският национал Мартин Петров.