„Хамбургер“ отнесе шампиона с 4:1

Шампионът на Германия „Щутгарт“ продължи с неубедителните си изяви от началото на шампионата, като този път възпитаниците на Армин Фее загубиха катастрофално с 1:4 гостуването си на „Хамбургер“ и се свлякоха до разочароващото 13-о място във временното класиране на Бундеслигата.
Шампионът на Германия „Щутгарт“ продължи с неубедителните си изяви от началото на шампионата, като този път възпитаниците на Армин Фее загубиха катастрофално с 1:4 гостуването си на „Хамбургер“ и се свлякоха до разочароващото 13-о място във временното класиране на Бундеслигата. Герой за „хамбургерите“ бе хърватският национал Ивица Олич, който реализира хеттрик само в рамките на едно полувреме – 7-а, 22-ра и 35-а минута. В 59-ата минута Йорис Матайсен с глава вкара четвърти гол за „Хамбургер“, а гостите отбелязаха гола на честта в 73-тата минута чрез Ташчи. Отборът на „Байерн“ (Мюнхен) записа поредната си победа с 2:1 при визитата си на „Бохум“ и отново доказа, че е основен фаворит за титлата. Бохумци поведоха в 11-ата минута чрез Гроте, но в самия край на полувремето Франк Рибери изравни след подаване на Мирослав Клозе. Победното попадение за баварците дойде в 78-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер опъна мрежата на Ластувка броени минути, след като влезе в игра. Така „Байерн“ остава на първо място в Бундеслигата с актив от 26 точки. „Вердер“ потвърди добрата си форма с успех от 3:2 над „Херта“ (Берлин). Алмейда, Розенберг и Андреасен бяха точни за “бременските музиканти”, а Жилберто и Окоронкво отбелязаха за берлинчани. „Нюрнберг“ се разправи с „Айнтрахт“, отнасяйки го с 5:1, а „Шалке 04“ направи нова грешна стъпка, завършвайки 1:1 при гостуването на „Ханза“ в Рощок. „Байер“ (Леверкузен) и „Борусия“ (Дортмунд) направиха 2:2 в зрелищен двубой, като гостите трябва да съжаляват повече заради факта, че два пъти повеждаха в резултата.