„Реал“ (Мадрид) и „Барселона“ поставени на колене

Грандовете в испанския футбол „Реал“ (Мадрид) и „Барселона“ се провалиха в срещи от поредния кръг на Примера дивисион при гостуването си, съответно на „Виляреал и „Еспаньол“. Любопитно е, че и двата отбора допуснаха първите си поражения от началото на сезона. „Барселона“ бяха потопени с 1:3 от „жълтата подводница“, а „Реал“ загубиха безславно с 1:2 от „Еспаньол“.
Данаил Кисов Грандовете в испанския футбол „Реал“ (Мадрид) и „Барселона“ се провалиха в срещи от поредния кръг на Примера дивисион при гостуването си, съответно на „Виляреал и „Еспаньол“. Любопитно е, че и двата отбора допуснаха първите си поражения от началото на сезона. „Барселона“ бяха потопени с 1:3 от „жълтата подводница“, а „Реал“ загубиха безславно с 1:2 от „Еспаньол“. „Виляреал“ започнаха вихрено и след 13 минути игра вече водеха с 2:0 с голове на Касорла и Сена от дузпа. Барса отговори с попадение на младата надежда Къркич, но много скоро Сена за втори път се разписа от бялата точка и върна аванса на "жълтата подводница". В отсъствието на преуморения Роналдиньо Франк Рийкард даде титулярно място на сензацията от школата на Барса Боян Къркич. За цялото първо полувреме французинът Тиери Анри не направи нищо съществено. Единствен Меси от състава на „Барса“ игра на ниво, но му бе трудно да се бори сам срещу стабилната отбрана на домакините. Другата голяма сензация от VIII кръг на Примера дивисион сътвориха „Еспаньол“, който победи с 2:1 шампиона „Реал“ (Мадрид). Головете за домакините вкараха испанските национали Алберт Риера и Раул Тамудо съответно в 3-тата и 51-вата минута. За „белия балет“ се разписа Серхио Рамос в самия край на срещата. Въпреки поражението мадридчани запазиха първото си място благодарение на факта, че и „Барселона“ се препъна при гостуването си на „Виляреал“. Редовният участник в Шампионската лига „Валенсия“ разби с 4:2 като гост „Депортиво“ (Ла Коруня) и се доближи само на точка от лидера в Примера дивисион - „Реал“ (Мадрид). За пореден път тимът на Кике Санчес Флорес демонстрира впечатляващ футбол при гостуванията си. С два гола за успеха се отчете националът Фернандо Мориентес, а по един добавиха Хоакин и Рубен Бараха. За „Депортиво“ се разписа Сиско, но това едва ли е зарадвало особено зрителите на "Риасор". След 4 последователни загуби в първенството „Севиля“ най-после се отчете с победа над „опашкаря“ „Леванте“. „Андалусците“ спечелиха с 2:0 с ранни попадения на Луиш Фабиано. Бразилецът откри резултата в 6-ата минута, а в 14-ата от дузпа оформи крайния резултат.