ЦСКА победи „Локомотив“ със спорна дузпа

ЦСКА запази първото си място в „А“ ПФГ, след като постигна успех с 1:0 на стадиона „Лаута“ над „Локомотив“ (Пд). Традицията не бе в полза на гостите, тъй като те нямаха победа на този стадион от 9 години насам. „Червените“ извоюваха победата с много спорна дузпа, отсъдена от главният съдия Стефан Спасов.
Данаил Кисов ЦСКА запази първото си място в „А“ ПФГ, след като постигна успех с 1:0 на стадиона „Лаута“ над „Локомотив“ (Пд). Традицията не бе в полза на гостите, тъй като те нямаха победа на този стадион от 9 години насам. „Червените“ извоюваха победата с много спорна дузпа, отсъдена от главният съдия Стефан Спасов. Дежурният реализатор, „перлата“ Неи, не сбърка от бялата точка, отбелязвайки шестото си попадение в първенството. След почивката „Локомотив“ имаше териториално преимущество, но не успяваше да създаде стопроцентово положение и се стигаше само до далечни удари. В самия край на мача най-активният от гостите Флорентин Петре бе изгонен заради безсмислено изкаран втори жълт картон, но нямаше време това да се отрази на играта и ЦСКА си тръгна с трите точки. „Славия“ отказа „оранжевите“ от титлата На стадиона в столичния квартал „Овча купел“ „Славия“ победи минимално Литекс с 1:0 и стопи амбициите на „оранжевите“ за шампионска титла. Здравко Лазаров се разписа за белите, след като с оптическа точност „разстреля“ Тодоров от пряк свободен удар. Гостите опитаха да обърнат резултата, но по никакъв начин не показаха, че заслужават победата повече от „белите“. В края на мача пак Лазаров се размина с попадението. Голаджията навърза двама в отбраната на „Литекс“ и стреля технично в гредата. След този мач футболистите на Ферарио Спасов окончателно изгубиха шансове за титлата и отново ще трябва да се борят за място в зоната, даваща право на участие в турнира за Купата на УЕФА. А днес се очаква и решението на клубното ръководство, начело със собственика Гриша Ганчев, за бъдещето на старши треньора. За наследник на Спасов вече се спряга сегашният наставник на „Вихрен“ (Сандански) Едуард Ераносян и сегашният помощник на “оранжевите“ - Иван Маринов-Масларя. Лесна победа на „Левски“ в Севлиево Домакините „Видима Раковски“ бяха равностойни на шампиона „Левски“ само до към 40-ата минута. След това до края на мача „сините“ бяха пълни господари на терена и отнесоха севлиевци с 3:1. Французинът Бардон се отчете с две великолепни попадения, а македонският национал Дарко Тасевски също напомни за себе си с гол. Драго Иванов пък отсрами домакините с бомбен шут. В края на мача Рабех реши да напомни за съществуването си на терена и дръпна грубо за фланелката откъсващия се сам срещу Петков Писаров, за което бе изгонен с директен червен картон. Така във временното класиране на „А“ група "сините" са на второ място, като ги делят три точки от лидера ЦСКА „Локо“ (Сф) с инфарктен успех срещу „Беласица“ Третият във временното класиране „Локо“ (Сф) победи инфарктно Беласица у дома с 1:0 пред двеста зрители в квартал “Надежда”. Мачът се отличи и с двата червени картона на Джилас и Марков за домакините и на Кики - за гостите, показани от главния рефер Ангел Бекяров. Точно в последната минута на даденото от съдията 5-минутно продължение домакините отбелязаха победното попадение. Голът за “железничарите” отбеляза Марчо Дафчев в 95-ата минута с диагонален удар от статично положение. Изненадата до този момент в шампионата - „Пирин“ - сензационно загуби от „Спартак“ (Вн) с 1:2 в Благоевград. А „Черно море“, след като губеше с 0:1 на полувремето от „Черноморец“, успя да обърне резултата на 2:1 на стадиона в кв. „Тича|“. Победното попадение за „моряците“ отбеляза бившият играч на „Левски“ Александър Александров-Кривия.