Уникален 8-голов спектакъл на „Рома“ - “Наполи“

Отборите на „Рома“ и „Наполи“ показаха най-красивото лице на футбола и завършиха при невероятното 4:4 пред около 27 000 зрители на стадион „Олимпико“ в Рим. Заради мерки за сигурност до съоръжението бяха допускани само притежателите на абонаментни карти за домакинските мачове на „Рома“ и хиляди тифози на двата тима бяха лишени от истинско зрелище.
Отборите на „Рома“ и „Наполи“ показаха най-красивото лице на футбола и завършиха при невероятното 4:4 пред около 27 000 зрители на стадион „Олимпико“ в Рим. Заради мерки за сигурност до съоръжението бяха допускани само притежателите на абонаментни карти за домакинските мачове на „Рома“ и хиляди тифози на двата тима бяха лишени от истинско зрелище. Още във 2-та минута новата аржентинска звезда на „сините“ Езекиел Лавеци откри със силен удар в близкия горен ъгъл на Курчи. "Вълците" наложиха териториален натиск и в 30-ата минута Принца на Рим Франческо Тоти изравни резултата от спорна дузпа за нарушение срещу Писаро. В самия край на първата част Симоне Перота вкара с добавка, след като вратарят на „Наполи“ не парира по най-добрия начин далечен удар на Тоти. Гостите излязоха по-мобилизирани за второто полувреме и логично изравниха с гол на словашкия талант Марек Хамсик – 2:2. Стражът на „Наполи“ Йецо продължи с колебливите си намеси и в 53-тата минута позволи на „Рома“ отново да поведе в резултата, след като при изстрел на Даниеле Де Роси от 25 метра топката тупна пред вратаря и пак влезе в мрежата. Отборът от Неапол продължи да играе открито и атакуващо и успя да изравни със страхотен удар от 30 метра на уругваеца Валтер Гаргано в 64-тата минута. Две минути по-късно гостите можеха да излязат напред, но най-острият им футболист – Лавеци, уцели напречната греда, след като се откъсна от централните защитници на „Рома“. Десет минути преди края Писаро вкара от фаул от границата на наказателното поле и направи 4:3 за римляните, но в 84-тата минута Хамсик центрира отдясно от фаул и Марсело Салайета с глава оформи крайния резултат в този вълнуващ сблъсък - 4:4. В другия късен двубой от събота шампионът „Интер“ постигна ценна победа с 1:0 при гостуването си на „Реджина“ и продължава да бъде начело в класирането на Серия „А“. Бразилецът Адриано вкара единствения гол в 18-ата минута на мача след центриране на ветерана Луиш Фиго.