Кейси Стоунър спечели в Moto GP и на „Сепанг“

Световният шампион Кейси Стоунър с „Дукати“ спечели състезанието за Голямата награда на Малайзия, кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto GP. Австралиецът стартира от втора позиция, но още на първата обиколка излезе начело и до края удържа първото място.
Световният шампион Кейси Стоунър с „Дукати“ спечели състезанието за Голямата награда на Малайзия, кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto GP. Австралиецът стартира от втора позиция, но още на първата обиколка излезе начело и до края удържа първото място. Стоунър финишира с близо две секунди преди италианеца Марко Меландри. Трети е Дани Педроса от Испания. Победата на 22-годишния австралийски състезател на пистата „Сепанг“ е неговата десета за сезона. Стоунър, който осигури първата си световна титла още миналия месец, е първият мотоциклетист с победи на Сепанг и в трите класа. Той взе точки от състезание за 17-и път този сезон, като по този начин изравни рекорда на Колин Едуардс от 2005 година. В клас до 250 куб. см титлата спечели испанецът Хорхе Лоренсо. Той завърши трети в Малайзия и с 303 точки е недостижим в генералното класиране. Първи в този клас в Малайзия е Хироши Аояма, а втори остана испанецът Ектор Барбера. В най-малкия клас - до 125 куб. см - спечели унгарецът Габор Талмачи, следван от Томойоши Кояма (Япония) и Ектор Фаубел (Испания). Талмачи води с 10 точки пред Фаубел в генералното класиране преди последното състезание за сезона във Валенсия.