„Интер“ се измъчи за 2:1 с неаполитанците

Аржентинският нападател Хулио Крус се разписа два пъти при победата на лидера „Интер“ над южняците от „Наполи“ с 2:1 в среща от 7-ия кръг на италианското футболно първенство в Серия „А“.
Аржентинският нападател Хулио Крус се разписа два пъти при победата на лидера „Интер“ над южняците от „Наполи“ с 2:1 в среща от 7-ия кръг на италианското футболно първенство в Серия А. Крус откри резултата в 20-ата минута след перфектно подаване на Златан Ибрахимович, а в 36-ата минута технично спря с гърди топката след пас на Деян Станкович и за втори път направи безпомощен вратаря Йецо. Новаците от „Наполи“ се опитваха да бъдат равностойни, но доста техни атаки се разбиха пред наказателното поле на „нерадзурите“. Словашкият халф Марек Хамсик бе близо до гола, а в 85-ата минута Роберто Соса вкара почетно попадение за крайното 2:1, което зарадва няколкото хиляди фена от Неапол, пропътували цяла Италия , за да поддкрепят отбора си на „Сан Сиро“. До края „Интер“ предимно бавеше играта и все пак удържа ценната победа. В друг съботен двубой от кръга „Аталанта“ пропусна победата срещу „Удинезе“, след като в 81-вата минута нападателят на домакините Рикардо Дзампаня изпълни дузпа, но ударът му от бялата точка срещна напречната греда. Футболистите на „Аталанта“ доминираха почти през целия мач, но вратарят на гостите Самир Ханданович направи серия от блестящи спасявания. Преди мача отборът от Бергамо, който е създаден през 1907 година, чества с парад от бивши футболисти на клуба своята 100-годишнина.