Пато и Кака бяха безмилостни срещу „Удинезе“
Бразилско шоу и голова фиеста видяха зрителите на стадион „Сан Сиро“, където „Милан“ срази с 5:1 гостуващия „Удинезе“ и се изкачи на третото място в класирането на италианската Серия А след изиграването на последния кръг за годината.
Бразилско шоу и голова фиеста видяха зрителите на стадион „Сан Сиро“, където „Милан“ срази с 5:1 гостуващия „Удинезе“ и се изкачи на третото място в класирането на италианската Серия А след изиграването на последния кръг за годината. Александре Пато и Кака отбелязаха по два гола за „Милан“, а
холандецът Кларънс Сеедорф добави още един за категоричния успех на
„росонерите“ над тима от Удине. Бразилският нападател Пато откри резултата още в 4-ата минута, а само девет минути по-късно неговият сънародник Кака покачи на 2:0. Антонио ди Натале намали на 2:1 в 17-ата минута, но силите на „Удинезе“ не стигнаха за нещо повече в мача. Пато вкара втория си гол за 3:1 само минута след попадението на гостите от „Удинезе“, а Кларънс Сеедорф оформи крайното за първото полувреме 4:1 в 42-рата минута. Кака вкара втория си гол седем минути след подновяването на играта за крайното 5:1 в полза на отбора на „Милан“, а гостите трябва да са доволни, че до края не претърпяха истински разгром. Часове преди мача английският полузащитник Дейвид Бекъм подписа договор с „росонерите“ за три месеца и изгледа двубоя от трибуните във видимо добро настроение.