„Тулуза“ се дъни за Купата на лигата, „Рен“ с измъчено 1:0

Съперникът на ЦСКА в турнира на УЕФА „Тулуза“ отпадна от турнира за Купата на френската лига, след като бе победен с дузпи от „Каен“ 7:5 (3:3 в редовното време и продълженията). Гостите откриха резултата в 13-ата минута с гол на Грандин. Виолетово-белите, които бяха домакини в този мач, изравниха в 30-ата чрез Сирие.
Съперникът на ЦСКА в турнира на УЕФА „Тулуза“ отпадна от турнира за Купата на френската лига, след като бе победен с дузпи от „Каен“ 7:5 (3:3 в редовното време и продълженията). Гостите откриха резултата в 13-ата минута с гол на Грандин. Виолетово-белите, които бяха домакини в този мач, изравниха в 30-ата чрез Сирие. Точно преди края на първото полувреме бразилецът Фабиньо даде преднина на „Тулуза“, но само 10 минути след подновяването на играта Флорентин изстреля прекрасен удар към вратата на домакините и изравни. В 61-вата мин Диайе от състава на гостите бе отстранен от игра. Въпреки това „Каен“ задържа равния резултат до края и се стигна до продължения. В 93-ата мин отново Фабиньо отбеляза за „Тулуза“ и вече всички на стадиона мислеха, че мачът е свършил. Една минута преди края на второто продължение Самсон изравни за 3:3. Така се стигна до дузпи, при които гостите достигнаха до победа с 4:2. „Рен“, който пък е съперник на столичния „Локомотив“ за УЕФА, постигна трудна и измъчена победа като гост на „Клермон“ с минималното 1:0 едва след продължения. Томер реализира в 116-ата минута на срещата и класира отбора напред в турнира.