Отново Меси прави шоу на “Ноу Камп”

Лео Меси отново бе звездата на шоуто, след като вкара два гола и взе дейно участие в категоричната победата на „Барселона“ с 4:1 над „Сарагоса“. Аржентинецът се отчете с две попадения и през уикенда, а сега се разписа на два пъти преди почивката. Между двата му гола Алберт Сапатер изравни за „Сарагоса“, но това бе единственият миг в мача, когато гостите изглеждаха способни да вземат нещо от срещата.
Лео Меси отново бе звездата на шоуто, след като вкара два гола и взе дейно участие в категоричната победата на „Барселона“ с 4:1 над „Сарагоса“. Аржентинецът се отчете с две попадения и през уикенда, а сега се разписа на два пъти преди почивката. Между двата му гола Алберт Сапатер изравни за „Сарагоса“, но това бе единственият миг в мача, когато гостите изглеждаха способни да вземат нещо от срещата. Андрес Иниеста вкара трети гол по средата на полувремето, а Рафаел Маркес стреля точно с глава за 4:1 в края на първата част. Роналдиньо отново не игра, но неговата липса не се усещаше изобщо. С тези 3 точки каталунците се изкачиха на 3-то място в класирането с 11 точки, една по-малко от „Виляреал“ и „Валенсия“. „Реал“ (Мадрид) има 10, но и мач по-малко, след като в четвъртък играе с „Бетис“. „Виляреал“ постигна историческа победа с 2:0 като гост на „Сантандер“ и за първи път в историята си е лидер в Примера дивисион. За „жълтата подводница“ се разписаха Нихат и Джузепе. Така „Виляреал“ спечели и третото си гостуване през сезона, бързо забравяйки за кошмарната загуба с 0:5 от „Реал“ във втория кръг. Тимът на Мануел Пелегрини демонстрира отличен футбол и показа, че в този клуб се работи наистина отлично. „Валенсия“ обаче също има 12 точки, след като постигна 4-ти пореден успех – 2:1 над „Хетафе“ на “Местая”. Домакините поведоха в 15-ата минута, след като Давид Силва отбеляза с прецизен изстрел с левия крак. А в 32-рата Давид Вия успокои феновете с втори гол след подаване на Давид Албелда.