„Шалке“ наказа с 2:0 „Дуисбург“ на Благо

Отборът на „Шалке“-04 се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата с 13 точки след победа с 2:0 над „Дуисбург“ с Благой Георгиев във състава си. Лидер остана „Байерн“, който късно снощи прие „Енерги“ (Котбус) на Станислав Ангелов и Димитър Рангелов. Халил Алтинтоп изведе „миньорите“ напред в резултата още в 3-ата минута, когато вратарят Щарке не се намеси убедително след удар на Бордон.
Отборът на „Шалке“-04 се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата с 13 точки след победа с 2:0 над „Дуисбург“ с Благой Георгиев във състава си. Лидер остана „Байерн“, който късно снощи прие „Енерги“ (Котбус) на Станислав Ангелов и Димитър Рангелов. Халил Алтинтоп изведе „миньорите“ напред в резултата още в 3-ата минута, когато вратарят Щарке не се намеси убедително след удар на Бордон. Турският национал се възползва от ситуацията и прати топката в опразнената врата. 15 минути преди края Курани покачи на 2:0. Льовенкрандс получи пас от Фабиан Ернст, проби отляво и намери Курани в наказателното поле. Германскят национал от около16 метра не остави никакви шансове на Щарке, като това бе четвъртото му попадение от началото на сезона. Българският национал Благой Георгиев игра цял мач за „зебрите“, като за 90-те минути той отправи един удар от около 20 метра, но вратарят на „кралскосините“ Нойер успя да избие блестящо насочената в ъгъла топка. Съперникът на „Литекс“ в турнира за Купата на УЕФА „Хамбургер“ спечели с класическото 3:0 при гостуването си „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд. Това бе тежък удар за треньора на „Борусия“ Томас Дол, който миналия сезон бе уволнен именно от „Хамбургер“. Хосе Паоло Гереро, Рафаел ван дер Ваарт и Ивица Олич се разписаха за гостите. От началото на сезона холандският национал Ван дер Ваарт има отбелязани 5 попадения, като това го нареди в челото на голмайсторската листа до Мирослав Клозе от „Байерн“, а домакините трябваше да преглънтат и червен картон на Флориан Кринге, който бе изгонен в 51-вата минута. Със спечелените три точки „Хамбургер“ вече заема трета позиция, само с по-лоша голова разлика от втория „Шалке“-04. Новакът „Ханза“ изненадващо победи с 3:1 „Херта“ в Берлин. Марко Пантелич с глава изведе домакините напред във 2-рата минута след центиране на Лусио. Това бе пето попадение за сърбина от старта на сезона . Малко преди почивката Ран също с глава изравни. През втората част източногерманският тим се добра до победата с попадения на Хеенге и Дорн. Това бе втори пореден успех за рощокци, след като тимът започна с 5 поредни загуби. „Волфсбург“ стигна до равенство 1:1 като домакин на „Вердер“. Бразилският магьосник Диего изведе бременци напред малко след почивката, а „вълците“ изравниха в 65-ата минута чрез Жозуе, отбелязъл първия си гол за тима на „Фолксваген“ след привличането си от „Сао Пауло“.