Германската скиорка Мария Рийш сдаде лидерството за Кристалния глобус на най-добрата си приятелка Линдзи Вон (САЩ) след последното спускане за сезона в швейцарския курорт Ленцерхайде.
Олимпийската вицешампионка Джули Манкузо (САЩ) спечели убедително последното спускане за сезона от финалите на Световната купа. Манкузо се спусна с предпоследен 22-ри стартов номер, но даде най-добро време от 1:27.50 минута. Това беше пета победа в кариерата на 27-годишната американка. На второ място на 81 стотни от секундата финишира представителката на домакините Лара Гут. Трета на 1.15 секунда завърши бронзовата медалистка от Ванкувър'2010 в дисциплината Елизабет Гьоргъл от Австрия. Защитаващата Световната купа Линдзи Вон завърши четвърта на 1.38 секунди, но със спечелените 50 точки оглави генералното класиране три състезания преди края на сезона с 1705 точки. Досегашната водачка Мария Рийш се провали в спускането. Тя финишира 17-а на 3.19 секунди зад победителката и остана с 1678 точки, тъй като на финалите на Световната купа точки печелят само първите 15 в класирането. Вон пък заслужи убедително малката Световна купа в дисциплината с 650 точки, пред Рийш с 457 точки и Манкузо с 367 точки.
Швейцарецът Дидие Кюш спечели малката световна купа в спускането, след като завърши четвърти в последния старт на спускане за сезона също в Ленцерхайде. 36-годишният швейцарец си осигури трофея, след като неговият конкурент Михаел Валхофер остана 11-и в състезанието. Кюш завърши на първо място в класирането за малката световна купа в спускането с 510 точки, следван от двама австрийци - Валхофер с 498 и Клаус Крьол с 411. Дидие Кюш печели купата в спускането за четвърти път в кариерата си, с което се нареди на второ място в класацията за всички времена след австриеца Франц Кламер, който има пет купи в спускането в периода 1975-83. Последното спускане за сезона в Ленцерхайде спечели французинът Адриен Тео, за когото това е първа победа за Световната купа. Тео финишира първи за време 1:22,94 минута и изпревари австриеца Йоаким Пучнер само с една стотна от секундата. Трети остана Аксел Лунд Свиндал от Норвегия на 0,16 секунди след победителя. Хърватинът Ивица Костелич, който вече си осигури голямата Световна купа, има 1356 точки в генералното класиране три състезания преди края на сезона. Кюш е втори с 956 точки, а трети е Карло Янка от Швейцария със 793 точки.
Най-четени статии:
-
С руски размах преминаха първите три дни на август в…
-
Индия продължава да купува руски петрол, рафинериите са напълно заредени…
-
Политологът Гривач: Изискванията на САЩ за покупки на енергия от…
-
Стана ясно колко населени места е освободила руската армия тази…
-
Китай започна да спира крановете. Доставките на минерали за западните…
-
Руската армия е създала транспортно устройство за придвижване през тръби…
-
Ритър обясни пълното безсилие на НАТО срещу Русия. Всичко ще…
-
Американският президент за пореден път заплаши Москва със санкции. …
-
Часов Яр е превзет - какво следва? Вадим Масликов отбеляза,…
-
Конфликтът между Дмитрий Медведев и Доналд Тръмп в интернет изглежда…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Принц Хари опроверга твърденията за физически сблъсък с чичо си,…
-
Ново изследване на екип невролози от Китай установява, че определени…
-
Фантастични изображения на животни върху ръцете на 2300-годишна мумифицирана жена…
-
73-годишната аржентинска актриса Соледад Силвейра описа усещането от първия си секс…
-
По курортите по Черноморието ври и кипи от живот, но…
-
Благой Георгиев показа как се забавлява с новото си гадже…
-
Погребенията в едно от гробищата в германската провинция Шлезвиг-Холщайн бяха…
-
Актрисата Дария Симеонова сподели в социалните мрежи шокиращ инцидент, на…
-
-Писателят Ангел Хаджипопгеоргиев, който е бил и хипнотерапевт, обаче описва…