„Лалетата“ с невероятен обрат срещу Австрия

Съперникът ни в квалификациите за Евро 2008 Холандия успя да обърне до 4:3 един от домакините на еврофиналите - Австрия, който до 35-ата минута на приятелската среща между двата тима водеше в резултата с три чисти гола.
Съперникът ни в квалификациите за Евро 2008 Холандия успя да обърне до 4:3 един от домакините на еврофиналите - Австрия, който до 35-ата минута на приятелската среща между двата тима водеше в резултата с три чисти гола. В герой за „лалетата" се превърна нападателят на „Аякс“ и голмайстор на първенството Клаас-Ян Хунтелаар, който успя да се разпише на два пъти, включително и за победния гол в 86-ата минута. Австрийците поведоха още в шестата минута, когато Андреас Иваншич преодоля Джони Хейтинга и прати топката зад вратаря Хенк Тимер. Иваншич не спираше да тормози защитата на Холандия и в 18-ата минута намери точно Себастиян Прьодъл, който удвои аванса на домакините с глава. Ситуацията и изпълнителите се повториха и в 35-ата минута и австрийците вече повярваха, че са постигнали престижна победа с отбелязаните три гола. Две минути по-късно обаче Хунтелаар отбеляза гол с глава след центриране на Шнайдер, а в 67-ата минута сгрешилият при първия гол Джони Хейтинга възвърна надеждите на гостите за обрат с втори гол. Критикуваният от медиите наставник на „лалетата" Марко ван Бастен търсеше на всяка цена победата и вкара в игра нападателя на „Селтик“ Ванегоор ъф Хеселинк, който в 82-рата минута се отблагодари на легендарния холандски бивш футболист с гол от воле. Четири минути по-късно Хеселинк върна жеста на асистиралия му Хунтелаар, който реализира за 3:4. Така австрийските национали останаха с едва една победа от последните си 14 мача, но през месец май имат шанс да се реваншират пред своя публика в контролите срещу Малта и Нигерия, докато за Холандия предстоят двубои срещу Украйна, Дания и Уелс.