Гроздева спечели злато в Бразилия

Българката Мария Гроздева спечели златен медал на 25 метра пистолет (жени) в състезанието за Световната купа по спортна стрелба в Рио де Жанейро.
Българката Мария Гроздева спечели златен медал на 25 метра пистолет (жени) в състезанието за Световната купа по спортна стрелба в Рио де Жанейро. Двукратната олимпийска шампионка влезе във финала на дисциплината с 583 точки (290 прецизна стрелба и 293 на бърза стрелба), като с този резултат бяха още две състезателки. Гроздева направи силен финал, спечелвайки 204,0 точки, и така с общо 787,0 точки убедително завоюва първото място. Втора е италианката Маура Дженовези със 784,9 точки (579+205,9), а трета остана Сандра Коли от Швейцария със 784,0 точки (582+202,0). Другите две българки в дисциплината също се представиха на прилично ниво, като Ирена Танова стана девета с 576 точки, а Антоанета Бонева остана 17-а с 570 точки. Успешно се представи и другата изявена българска легенда в стрелбата - Таню Киряков. Той спечели бронзов медал на 50 метра пистолет с 655,3 точки (559+96,3). На пневматичен пистолет (10 метра) Киряков също намери място във финала, където остана пети с 679,5 точки (578+101,5).