България победи Финландия с 2:1 на „Васил Левски“

С голове на Здравко Лазаров и Станислав Генчев България победи Финландия с 2:1 във втората си контрола под ръководството на Пламен Марков, играна пред около 5000 зрители на националния стадион „Васил Левски“.
„Класа“ С голове на Здравко Лазаров и Станислав Генчев България победи Финландия с 2:1 във втората си контрола под ръководството на Пламен Марков, играна пред около 5000 зрители на националния стадион „Васил Левски“. През първите 45 минути „трикольорите“ играха твърде вяло и създадоха едва две опасни положения пред вратата на Енкелман. В 7-ата минута Томашич подаде на Велизар Димитров, който се опита да намери свой съотборник в наказателното поле на Финландия, но Куивасто изби топката. Две минути по-късно Благо Георгиев подаде на Бербатов, който се опита да намери Стилиян Петров, но Пасоя изчисти топката в корнер. В 10-ата минута бе първото сериозно положение пред вратата на гостите, като Венков центрира в наказателното поле на Финландия и Георгиев засече топката с глава, но тя мина над напречната греда. В 21-вата минута Тунчев не успя да играе с топката, след което Миланов задържа в наказателното поле Йохансон и съдията даде дузпа за Финландия, а Литманен бе точен от бялата точка за 0:1. В 37-ата минута отново Йохансон стреля силно, но топката излезе в аут. Минута по-късно Мартин Петров центрира в наказателното поле на Финландия, където Бербатов отправи опасен удар с глава, но Енкелман успя да улови топката. След почивката старши треньорът Пламен Марков предприе първата си смяна. На мястото на Живко Миланов в игра се появи Здравко Лазаров, който се оказа жокерът за българите. Електричката получи пас от Велизар Димитров и елегантно прехвърли вратаря Енкелман, изравнявайки резултата – 1:1. До края на двубоя българите се опитаха да вкарат победен гол, като първо Стилиян Петров и Мартин Петров пропуснаха златни шансове, но Генчев бе най-съобразителен при едно меле в последната минута и ни донесе победата.