Албена Брънзова пак спечели Купата на Унгария

Най-добрата българска баскетболистка за 2007 година Албена Брънзова продължава да триумфира в Унгария, като в последните три сезона е спечелила три титли на Унгария и три национални купи.
Най-добрата българска баскетболистка за 2007 година Албена Брънзова продължава да триумфира в Унгария, като в последните три сезона е спечелила три титли на Унгария и три национални купи. Сега Брънзова спечели своята четвърта Купа на Унгария, след като МКБ надигра МиЗо (Печ) със 77:63 (18:15, 22:23, 15:8, 22:17) точки. Българката бе титуляр във финалната среща и за 28 минути игра записа 7 точки, 2 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Във втора испанска дивизия „Бургос“ загуби гостуването си на „Лече“ (Рио Бреоган) със 71:74 точки. Йордан Бозов приключи двубоя с 5 точки, 1 борба и 1 асистенция за 13 минути игра. След тази загуба „Бургос“ е на 16-о място с 9 победи и 16 загуби. В женското първенство на Испания имаше българско дерби. В Лига 2А „Комвервия“ с Румяна Николовска отстъпи на „Гарбапром“ с Теодора Ангелова с 69:78 точки. Николовска игра 22 минути и вкара 4 точки и спечели 2 борби. Ангелова бе на терена 6 минути и вкара една тройка. „Гарбапром“ заема 4-то място във временното класиране с 15 успеха и 6 поражения, докато „Комвервия“ е на 11-о място с актив от 9 победи и 13 загуби. В Лига 2Б „Буирарена“ надигра „Лима-Хорта“ със 70:64 точки. Радмила Нешева започна титуляр за победителките, като вкара 6 точки и спечели 2 борби. Тази победа изкачи отбора до 5-о място с 13 победи и 9 загуби. В първа испанска дивизия „Бургос“ записа едва петия си успех. Тимът надигра „Ондарибия“ със 78:64 точки. Теодора Петрова бе титуляр и за 19 минути игра реализира 6 точки и взе 3 борби. Въпреки победата „Бургос“ остана на последно място. В женския шампионат на Италия също имаше българско дерби. „Италмока Позуоли“ с Таня Чиров спечели гостуването си на „Монтигарда“ на Екатерина Димитрова с 66:64 точки. Двете българки записаха най-слабия си мач - Таня Чиров завърши двубоя с 3 точки и 4 борби, а Екатерина Димитрова с 5 борби.