ЦСКА увеличи аванса си на върха на десет точки

Отборът на ЦСКА направи още една решителна крачка напред в борбата за титлата с победата си над тима на „Пирин“ с 3:0 снощи на стадион „Българска армия“. Вторият преди 20-ия кръг „Локомотив“ (Сф) пък стъпи накриво в Бургас срещу водения от Димитър Димитров – Херо „Черноморец“ за 1:1 и вече е само на две точки пред третия „Левски“.
Георги Иванов Отборът на ЦСКА направи още една решителна крачка напред в борбата за титлата с победата си над тима на „Пирин“ с 3:0 снощи на стадион „Българска армия“. Вторият преди 20-ия кръг „Локомотив“ (Сф) пък стъпи накриво в Бургас срещу водения от Димитър Димитров – Херо „Черноморец“ за 1:1 и вече е само на две точки пред третия „Левски“. „Армейците“ нямаха особени проблеми срещу гостите от Благоевград, като първия гол вкара Флорентин Петре секунди след началото на срещата. Второто попадение бе дело на Александър Тунчев в 57-ата минута, с което изходът на мача бе решен. В последната минута Ней реализира дузпа за класическия резултат. Край морето предявяващият амбиции за медали в края на шампионата „Локомотив“ (Сф) се докопа едва до равенство, като дори трябваше да наваксва в резултата. Домакините откриха първи чрез Крумов в 60-ата минута, а „железничарите“ изравниха четвърт час по-късно с гол на Иво Иванов. Голямата изненада на кръга поднесе „Ботев“ (Пд), който победи с класическото 3:0 „Славия“. Въпреки че срещата започна равностойно и изглеждаше такава почти до края на първото полувреме, гостите от София така и не успяха да стигнат поне до почетно попадение. За сметка на това момчетата на треньора Тенчо Тенев се възползваха от всяка отдала им се възможност и заслужено взеха трите точки с три попадения от този мач. В самото начало „Славия“ опита да наложи натиск, но въпреки това „канарчетата” стигнаха до гол още в 9-ата минута. Дормушали Саидходжа намери с много прецизен пас в наказателното поле на „белите” Георги Христов, който прати топката в мрежата на гостите. Вторият гол за домакините дойде две минути преди края на първата част, когато самият Саидходжа засече топката и я прати в мрежата на противника за 2:0. В 61-вата минута главният рефер Христо Ристосков, който бе рожденик вчера, отсъди дузпа за домакините. Анев свали буквално с ръце Георги Христов в наказателното поле, а дузпата вкара самият потърпевш. Сформираният набързо в края на зимната пауза отбор на „Берое“ продължи отличната си серия от началото на пролетния полусезон и спечели с 1:0 гостуването си на „Марек“ в Дупница. Старозагорци пропиляха чисто положение в 20-ата минута, когато центриране отдясно на Костурков бе засечено с глава от Златинов, но топката премина на сантиметри от вратата на домакините. В 39-ата минута обаче гостите поведоха на стадион „Бончук“. С трите точки „Берое“ се изкачи на 11-о място. След четири поредни загуби, последните две от които под ръководството на завърналия се Стоян Коцев, „Марек“ е 13-и на четири точки от зоната на изпадащите. Във Варна на мача „Черно море“ - „Локомотив“ (Пд) асистент-реферът Даниел Милушев пък припадна в 78-ата минута. Той е в добро състояние и няма никакви притеснения за здравето му, съобщи международният ни съдия Цветан Георгиев, който ръководи мача. Милушев бе заменен от резервния съдия Венцислав Кознички. Лекари са прегледали арбитъра и са обявили, че причина за припадъка е ниско кръвно налягане. Докато се играеха мачовете, официалният сайт на БФС оповести, че националният селекционер Пламен Марков е извикал в състава за контролата срещу Финландия в сряда на стадион „Васил Левски“ играча на „сините“ Георги Сърмов. Това се е наложило от факта, че Александър Александров – Алекс от „Черно море“ в телефонен разговор е отклонил поканата за представителния ни отбор, като е посочил лични причини. А ПФГ, 20-и кръг Резултати: ЦСКА - „Пирин“ 2:0 „Черноморец“ - „Локомотив“ (Сф) 1:0 „Черно море“ - „Локомотив“ (Пд) 2:1 „Марек“ - „Берое“ 0:1 „Ботев“ - „Славия“ 3:0 „Вихрен“ - „Видима Раковски“ 1:1 „Литекс“ - „Спартак“ 1:0 „Левски“ - „Беласица“ 4:0