Албанец едва не издъхна срещу „Левски“

Албанският футболист на „Беласица“ Клодиан Семина се е разминал на косъм от смъртта по време на мача срещу „Левски“ в събота, съобщиха от петричкия клуб. Според изпълнителния директор на „Бела“ Горан Петров причина за рухването на терена на бранителя е временно спиране на сърцето му.
Албанският футболист на „Беласица“ Клодиан Семина се е разминал на косъм от смъртта по време на мача срещу „Левски“ в събота, съобщиха от петричкия клуб. Според изпълнителния директор на „Бела“ Горан Петров причина за рухването на терена на бранителя е временно спиране на сърцето му. 19-годишният младежки национал на Албания се строполи внезапно на тревата в 73-тата минута на стадион „Георги Аспарухов“ и предизвика смут сред футболистите и публиката. Игор Томашич му оказа първа помощ, докато до него стигнат лекарските екипи на двата отбора, които стабилизираха състоянието му, преди той да бъде изнесен на носилка край страничната линия. След няколко минути грижи на медиците младият албанец се изправи на крака и под аплодисментите на публиката се прибра в съблекалните. Заради нервния шок, който е прекарал, Семина е бил прегледан в столична болница, но е изписан в добро състояние. При домакинството си футболистите на „Левски“ най-сетне прекъснаха над 300-минутната си голова суша и победиха с 4:0 „Беласица“. Три от четирите попадения бяха дело на остро критикуваните напоследък трима бразилци Жеан Карлош, Зе Соареш и Жоазиньо. Още в седмата минута наблюдаваният от представител на „Нюкасъл“ Николай Димитров вкара за шампионите с удар от движение от десетина метра, дошъл след центриране на Зе Соареш. Пропусналият решителна дузпа срещу „Литекс“ Жеан Карлош удвои в 25-ата минута, след като бе изведен от Мариан Огнянов и с красив прехвърлящ удар прехвърли вратаря на петричани Христо Бахтерлиев. В 39-ата Веселин Минев открадна топката в центъра на терена, подаде надясно към Зе Соареш, крилото напредна и вкара първия си гол със синия екип, правейки резултата 3:0. При единственото красиво отиграване след почивката третият новопривлечен бразилец Жоазиньо изскочи зад защитата и засече изстрел на Дарко Тасевски за крайното 4:0.