Лука Тони даде 7 точки аванс за „баварците”

С два гола на италианския нападател Лука Тони „Байерн” (Мюнхен) успя да победи силно представящия се от началото на втория полусезон „Байер” (Леверкузен).
С два гола на италианския нападател Лука Тони „Байерн” (Мюнхен) успя да победи силно представящия се от началото на втория полусезон „Байер” (Леверкузен). В 17-а минута Тони получи пас от своя партньор в атака Мирослав Клозе и безпроблемно реализира с удар отблизо. Няколко минути по-късно отново италианецът удвои преднината, след като Зе Роберто проби по крилото и го намери непокрит. Силите на гостите от Леверкузен стигнаха само до почетно попадение в края на мача при единствената си по-добра атака след гол на руснака Буликин в 83-тата минута. С тази успех „Байерн” продължава убедително да води във временното класиране с 53 точки, докато „Леверкузен” е с 43 на трето място. Претендентът за титлата „Хамбургер” загуби ценни две точки при гостуването си на „Волфсбург”, завършвайки 1-1. Гостите поведоха с гол на защитника Рейнхарт след удар с глава още в 14-а минута. „Волфсбург” възстанови резултата с гол на бившия играч на „Хамбургер” Даниел Любоя в 52-ра минута. Мачът ще се запомни и с четирите червени картона – по 2 за всеки отбор. След днешното си равенство „Хамбургер“ изостава вече на 7 точки от лидера „Байерн” (Мюнхен). Шампионът „Щутгарт” разгроми с 4-1 състава на „Ханза” (Рощок), като всички попадения в срещата паднаха през втората част. Благой Георгиев игра 78 минути за своя „Дуисбург” при равенството 1:1 с „Хановер 96”. Този резултат едва ли задоволява домакините, които продължават да заемат последно място в Бундеслигата с едва 19 точки от 25 срещи.