„Валенсия“ надделя над „Барса“ с 3:2 и среща „Хетафе“ на финал

„Валенсия“ се класира за финала в турнира за Купата на Испания, след като спечели втората полуфинална среща срещу „Барселона“ с 3:2. Първата среща на „Ноу Камп“ завърши 1:1, като каталунците тогава изравниха в добавеното време на двубоя.
Калоян Атанасов „Валенсия“ се класира за финала в турнира за Купата на Испания, след като спечели втората полуфинална среща срещу „Барселона“ с 3:2. Първата среща на „Ноу Камп“ завърши 1:1, като каталунците тогава изравниха в добавеното време на двубоя. Съперник на „прилепите“ в битката за трофея ще бъде отборът на „Хетафе“, който в сряда елиминира „Сантандер“ с общ резултат 4:2. Още в началото на двубоя на „Местая“ Габриел Милито удари гредата над вратаря на домакините Тимо Хилдебранд, но в 18-ата минута падна попадение именно в мрежата на „Барса“. Разписа се ветеранът Рубен Бараха с чудесен диагонален удар извън наказателното поле. След това домакините тотално контролираха развоя на срещата и логично стигнаха до втори гол в последната минута на първото полувреме. Давид Виля асистира на Хуан Мата, който реализира с удар в близкия ъгъл на Валдес. 6 минути след подновяването на играта треньорът на „Барселона“ Франк Рийкард пусна в игра Тиери Анри на мястото на Яя Туре и французинът намали резултата в 72-рата минута. Анри вкара с глава след пробив и центриране на Силвиньо, но минута след това Хуан Мата отново даде преднина от два гола на домакините, след като бе най-добре пласиран при центриране от десния фланг на Давид Силва и от воле простреля вратаря Виктор Валдес. 10 минути преди края Самуел Ето'о нахлу в наказателното поле през центъра и с техничен удар прати топката в мрежата на „Валенсия“ за втори път в мача. До края обаче „Барселона“ не успя да стигне до нов гол и се прости с надеждите си за трофей. Президентът на каталунците Жоан Лапорта независимо от загубата заяви, че е горд от играта на тима си и призова футболистите да насочат вниманието си към останалите два трофея – шампионската титла на Испания и Шампионската лига. „Трябва да продължим напред. Загубихме с чест този двубой и смятам, че самочувствието ни няма да бъде толкова накърнено, колкото ако бяхме играли слабо. Отборът показва, че ако се намира в най-добрата си форма, може да победи всеки съперник. Така че смятаме да се възползваме от бъдещите си шансове. Иначе срещу „Валенсия“ в началото имахме 2-3 добри положения, но Бараха ни вкара гол още при първата атака на домакините. Отново натиснахме, но получихме втори гол, главно заради нещастно стечение на обстоятелствата. Анри ни върна в мача, но веднага получихме трето попадение. Накрая бяхме близо до равенството, показвайки непримиримия си дух. Това трябва да бъде отчетено, но все пак поздравявам отбора на „Валенсия“, сподели Лапорта.