Хулигани прекъсват румънско дерби

Дербито между букурещките грандове „Рапид“ и „Стяуа“ беше прекратено в 73-тата минута при резултат 1:0, след като феновете на домакините започнаха да хвърлят предмети по терена и обстановката стана невъзможна за игра.
Дербито между букурещките грандове „Рапид“ и „Стяуа“ беше прекратено в 73-тата минута при резултат 1:0, след като феновете на домакините започнаха да хвърлят предмети по терена и обстановката стана невъзможна за игра. Веднага след преждевременния край на мача наставникът на „Рапид“ Мирча Редник, легендарен защитник от 80-те години, подаде оставка. Съдията Александру Дякону прекрати срещата 13 минути преди края, след като към терена полетяха различни предмети - отломки от седалки, цигарени кутии и камъни, като камък удари съдията по главата и той прекъсна двубоя. 6 минути по-рано домакините откриха резултата с попадение на Кристиян Сапунару. Повече от 1 час трябваше да останат допълнително в съблекалнята играчите на „Стяуа“, за да може полицията да гарантира безопасността им, когато те излязат от стадиона. Веднага след мача пък шефовете на „Рапид“ разкритикуваха съдията, че е побързал да сложи край на срещата и не е изчакал обстановката да се успокои. Освен това вицепрезидентът Константин Зота заяви, че техните привърженици не са имали намерения да създават проблеми, но са били провокирани от феновете на „Стяуа“.