„Коло Коло“ победи фаворита „Бока“

„Чилийският тим „Коло Коло“ поднесе изненадата в мачовете от турнира за Копа Либертадорес, като победи аржентинския гранд „Бока Хуниорс“ с 2:0 и така го измести от втората позиция в група 3. Кристобал Жоркера откри резултата в полза на „Коло Коло“ още във 2-рата минута, а Густаво Бискайсаку удвои в 34-тата срещу любимия тим на Диего Марадона.
„Чилийският тим „Коло Коло“ поднесе изненадата в мачовете от турнира за Копа Либертадорес, като победи аржентинския гранд „Бока Хуниорс“ с 2:0 и така го измести от втората позиция в група 3. Кристобал Жоркера откри резултата в полза на „Коло Коло“ още във 2-рата минута, а Густаво Бискайсаку удвои в 34-тата срещу любимия тим на Диего Марадона. Победата за чилийците можеше да бъде и по-убедителна, но в началото на второто полувреме Гонсало Фиеро пропусна дузпа. В 66-ата минута пък червени картони получиха Морел Родригес от „Бока“ и Лукас Бариос от „Коло Коло“, след като си размениха удари при спряла игра. Нещастието за гостите стана пълно, след като в 74-тата минута звездата Хуан Роман Рикелме напусна терена заради контузия. 17-годишният Адриано Дуарте се разписа за равенството 1:1 на скромния парагвайски тим „Спортиво Лукено“ при домакинския мач с бразилския „Сао Пауло“. За парагвайците това е първо участие в турнира, а отборът вече е с 4 точки в група 7 на турнира. Пред 20 000 зрители домакините обаче драматично стигнаха до точката с попадение на тийнейджъра Дуарте чак във 2-рата минута на добавеното време, който се разписа след центриране от корнер. Това беше негов първи удар в мача, след като се появи на терена като резерва. Равенството остави бразилците на върха в групата с 5 точки, а попадението за гостите вкара Алойзио в 61-вата минута. Еквадорският тим „Депортиво Куенка“ завърши 1:1 с шампиона на Аржентина „Ланус“, като и двата отбора са с по 5 точки в група 2 на турнира и спорят за 2-рото място. Аржентинците откриха резултата още в 8-ата минута, след като удар на Себастиан Саломон рикошира в бранител и влезе във вратата. В 70-ата минута Джон Гарсия изравни за „Депортиво“ от фаул.