Надал и Джокович достигнаха полуфинал

Защитаващият титлата си Рафаел Надал и сърбинът Новак Джокович се класираха за полуфиналите на турнира в Индиан Уелс. № 2 в схемата Надал елиминира 9-ия Джеймс Блейк (САЩ) със 7:5, 3:6, 6:3 в двубой, продължил повече от два часа.
Защитаващият титлата си Рафаел Надал и сърбинът Новак Джокович се класираха за полуфиналите на турнира в Индиан Уелс. № 2 в схемата Надал елиминира 9-ия Джеймс Блейк (САЩ) със 7:5, 3:6, 6:3 в двубой, продължил повече от два часа. Той спечели мача, след като проби сервиса на съперника си в осмия гейм на третия сет, а победната точка направи от ас. „За мене това беше много важен мач, но в един момент просто си мислех, че няма да успея. Стигнах до полуфинал след победи над двама от най-добрите в момента - Цонга и Блейк, което ми дава увереност. Смятам, че моят форхенд е все по-добър, но в момента единствената ми цел е да играя качествен тенис", каза Надал. От своя страна Джокович, който миналата година загуби финала, имаше доста проблеми срещу швейцареца Станислас Вавринка в първия сет, но все пак спечели тайбрека със 7:5, след като изоставаше с 5:6. № 3 в схемата показа най-доброто от играта си във втората част и надделя с 6:2. При жените бившата № 1 Линдзи Дейвънпорт не излезе за втория сет срещу Йелена Янкович заради контузия в гърба. Сръбкинята спечели първия с 6:2 и заедно със сънародничката си Ана Иванович продължава на полуфиналите. 20-годишната Иванович, номер 1 в схемата при жените, спечели първите четири гейма в мача само за 10 минути срещу Звонарьова и реално отказа руската си съперничка, вземайки първия сет с 6:1. Във втория сет, който завърши 6:4 за сръбкинята, тя проби сервиса на Звонарьова в осмия гейм и така си осигури среща със сънародничката си Янкович на полуфинала.