Немска двойка взе световната титла

Альона Савченко и Робин Шолкови от Германия спечелиха златния медал при спортните двойки на Световното първенство по фигурно пързаляне в шведския град Гьотеборг.
Альона Савченко и Робин Шолкови от Германия спечелиха златния медал при спортните двойки на Световното първенство по фигурно пързаляне в шведския град Гьотеборг. Германците бяха втори след кратката програма, но бяха над всички във волната програма и заеха първото място с общ сбор от 202,86 точки. Те направиха грешки при изпълнението си, когато при троен салхов Шолкови падна, но трудността на съчетанието им донесе бонуси и това бе решаващо за големия успех. Така за първи път след 11 години титлата при спортните двойки отиде за Германия. Германци триумфираха за последно през 1997 година. Тогава на върха стъпиха Инго Щайер и Манди Вьотцел. Наставникът на Савченко и Шолкови - Инго Щойер, пък се нарежда сред национални легенди като Франц Бекенбауер със световните си титли като състезател и треньор. Със сребърния медал се окичиха Дан Чжан и Хао Чжан (Китай). Китайците водеха след кратката програма, но направиха много грешки във волното си изпълнение и получиха едва трети резултат. Така те отстъпиха на втора позиция със 197,82 точки. Бронзовите медали станаха притежание на Джесика Дюбе и Брайс Дейвисън (Канада), които успяха да изместят Юко Кавагучи и Александър Смирнов (Русия) от третото място - 192,78 точки, а руският дует стана четвърти със 191,33 точки.