„Хетафе“ на финал за Купата на Краля

Отборът на датския треньор Михаел Лаудруп „Хетафе“ стана първият финалист за Купата на Краля, след като завърши наравно 1:1 при визитата си на „Расинг“ (Сантандер). Първият мач бе спечелен от тима от предградието на Мадрид с 3:1.
Отборът на датския треньор Михаел Лаудруп „Хетафе“ стана първият финалист за Купата на Краля, след като завърши наравно 1:1 при визитата си на „Расинг“ (Сантандер). Първият мач бе спечелен от тима от предградието на Мадрид с 3:1. Интригата в мача се запази почти до самия край. Още в 7-ата минута домакините откриха чрез Педро Мунитис и се нуждаеха от само един гол, за да продължат. Усилията им бяха прекършени десет минути преди края, когато Франсиско Хавиер Каскеро порази тяхната врата. Така „Хетафе“ очаква съперника си в спора за трофея между „Валенсия“ и „Барселона“. Междувременно шампионът на Испания – „Реал“ (Мадрид) e започнал официални преговори с ръководството на бразилския „Вашку да Гама“ за привличането на 16-годишния суперталант Филипе Кутиньо. “Кариоката” е считан за един от най- перспективните футболисти в Страната на кафето и испанците държат на всяка цена да го имат в състава си. Президентът на „белия балет“ Рамон Калдерон е заявил, че няма да пести средства за подписа на „кариоката“. Агентът на Кутиньо – Гилермо Виляс, е бил известен от испанците, че личните условия на играча не са предмет на обсъждане преди клубът собственик да е дал зелена светлина за трансфера.