Крах за лидерите на Апенините

Лидерите в италианската Серия А претърпяха пълен крах в 29-ия кръг от първенството. Водачът „Интер“ направи 1:1 при гостуването си на „Дженоа“. Вторият „Рома“ загуби драматично с 2:3 от градския съперник „Лацио“, а „Ювентус“ не успя да отбележи гол в „Емполи“ за 0:0.
Лидерите в италианската Серия А претърпяха пълен крах в 29-ия кръг от първенството. Водачът „Интер“ направи 1:1 при гостуването си на „Дженоа“. Вторият „Рома“ загуби драматично с 2:3 от градския съперник „Лацио“, а „Ювентус“ не успя да отбележи гол в „Емполи“ за 0:0. Борещите се за участие в Шампионската лига „Фиорентина“ и „Милан“ загубиха съответно от „Наполи“ и „Сампдория“. „Нерадзурите“ изпуснаха победата в Генуа в самия край, въпреки че повече от 50 минути играха с човек по-малко. Суасо откри за гранда от Милано в 11-ата минута, а домакините от Генуа стигнаха до попадение в 85-ата минута, когато Бориело изравни. В голямото дерби на Рим символичният домакин „Лацио“ си върна за загубата от „Рома“ през есента, побеждавайки със същия резултат оттогава - 3:2. „Орлите“ стигнаха до успеха в даденото от съдията петминутно продължение. Тогава груба грешка в отбраната на „Рома“ позволи на Бехрами с мощен шут покрай близката греда да изненада неподготвен вратаря Дони. Играещият много слабо напоследък „Ювентус“ бе поредният гранд, който не успя да се възползва от грешките на останалите и завърши 0:0 като гост на предпоследния „Емполи“. „Наполи“ вкара два безответни гола на четвъртия в подреждането „Фиорентина“. Техен автор бе аржентинецът Езекиел Лавеци в 23-ата и 31-вата минута. „Милан“ отново разочарова своите верни фенове на „Сан Сиро“, отстъпвайки с 1:2 на „Сампдория“. Така „моряците“ се доближиха на точка от „росонерите“, утвърждавайки се на 6-ото място. В класирането продължава да води „Интер“ с 68 точки. Втори е „Рома“ с 61, следван от „Ювентус“ с 55, „Фиорентина“ с 50, „Милан“ с 46 и други.