Конфузни резултати за ЦСКА, „Локомотив“ (СФ) и „Левски“

Деветнайстият кръг на шампионата ни в А група затвърди впечатленията за тягостно ниско ниво на футбола у нас. Убедителният лидер в класирането ЦСКА направи поредния си неубедителен мач и завърши 0:0 при гостуването си на последния в таблицата „Видима-Раковски“.
Деветнайсетият кръг на шампионата ни в А група затвърди впечатленията за тягостно ниско ниво на футбола у нас. Убедителният лидер в класирането ЦСКА направи поредния си неубедителен мач и завърши 0:0 при гостуването си на последния в таблицата „Видима-Раковски“. От това обаче не се възползва вторият в класирането „Локомотив“ (Сф). Столичните „железничари“, които преди броени дни се провалиха на собствен терен срещу „Ботев“ (Пд) за Купата на България, сега направиха същото и в първенството. „Локо“ (Сф) едва стигна до равенство с „канарчетата“ минути преди края. Още по-безнадеждна изглежда картината в „Левски“. Там падането надолу продължи с пълна сила, след като „сините“ загубиха от „Локомотив“ (Пд) с 0:2, въпреки че домакините поради наказание играха пред празни трибуни. Отборът на „Видима-Раковски“ поднесе изненада, като успя да завърши наравно с лидера в А група ЦСКА. В 15-ата минута Стойчев отправи силен удар, който премина на сантиметри от напречната греда на вратата на Петров. Няколко минути по-късно Мекиков навърза трима защитници в червено, но в решителния момент се подхлъзна. До края на полувремето отборът на ЦСКА не можа да сътвори нито една смислена атака и логично футболистите се оттеглиха на почивка при нулев резултат. През второто полувреме столичните футболисти отправиха поглед към вратата на Христо Иванов, като в 53-тата минута Удоджи отправи много силен удар, който бе спасен с вещина от вратаря на домакините. В 62-рата минута след центриране стражът на ЦСКА Ивайло Петров изтърва топката в собствената си врата, но автоголът не бе зачетен, тъй като съдията Костадинов прецени, че е имало нарушение срещу него. В последните минути „армейците“ вдигнаха оборотите. На два пъти топката бе избивана от голлинията, но до промяна на резултата не се стигна. С късен гол на Зоран Балдовалиев отборът на „Локомотив“ (Сф) измъкна 2:2 при домакинството си на „Ботев“. „Железничарите“ имаха игрово предимство преди почивката и се оттеглиха с аванс от 1:0. Балдовалиев откри резултата в 20-ата минута с шут по тревата от дъгата на наказателното поле. След почивката пловдивчани заиграха по-активно и заслужено достигнаха до обрат. В 60-ата минута Георги Какалов се възползва от груба грешка на Голубович, който не успя да изчисти върната към него топка, и на празна врата направи 1:1. В 78-ата минута след разбъркване в наказателното поле на домакините Какалов от точката на дузпата изведе гостите напред за 2:1. „Локомотив“ (Сф) хвърли всичко в атака в последните минути и успя да стигне до точката. При съмнително положение за засада Балдовалиев се озова сам срещу Славчо Тошев и оформи крайното 2:2. „Локомотив“ (Пд) излъга с 1:0 шампиона „Левски“ в мач, който се игра пред празни трибуни на стадиона в парка "Лаута" и при непрекъснат дъжд. „Сините“ пропуснаха няколко отлични възможности за гол, за да се стигне до 82-рата мин, когато Красимир Димитров центрира от ляво и Йордан Илиев от 5-6 метра с глава вкара единствения гол в мача. Двубоя изгледа Драган Канатларовски, който почти сигурно ще стане старши треньор на „Локомотив“ (Пд). А група, 19-и кръг, резултати: „Локомотив“ (Пд) - „Левски“ - 1:0 „Берое“ - „Черно море“ - 0:0 „Спартак“ – „Вихрен“ - 0:1 „Локомотив“ (Сф) - „Ботев“ - 2:2 „Видима-Раковски“ – ЦСКА - 0:0 „Беласица“ - „Литекс“ - 1:2 „Пирин“ - „Черноморец“ - отл. „Славия“ - „Марек“ - днес Класиране: 1 ЦСКА - 49 2 „Локомотив“ (Сф)- 41 3 „Левски - 37 4 „Славия“ - 34 5 „Литекс“ - 33 6 „Черноморец“ - 29 7 „Локомотив“ (Пд) - 28 8 „Пирин“ - 28 9 „Черно море“ - 27 10 „Ботев“ - 24 11 „Берое“ - 17 12 „Вихрен“ - 17 13 „Марек“ - 17 14 „Спартак“ (Вн)- 13 15 „Беласица“ - 13 16 „Видима-Раковски“ - 9