Блясъкът на „Карл Цайс“ угасна в Дортмунд

„Борусия“ (Дортмунд) надигра с класическото 3:0 втородивизионния „Карл Цайс“ (Йена) и за пръв път от 19 години насам се класира за финала на турнира за Купата на Германия. Срещата се игра пред рекордните 80 708 зрители, като интересът към източногерманския тим нарасна неимоверно, след като на четвъртфиналите той отстрани след изпълнение на дузпи шампиона „Щутгарт“.
„Борусия“ (Дортмунд) надигра с класическото 3:0 втородивизионния „Карл Цайс“ (Йена) и за пръв път от 19 години насам се класира за финала на турнира за Купата на Германия. Срещата се игра пред рекордните 80 708 зрители, като интересът към източногерманския тим нарасна неимоверно, след като на четвъртфиналите той отстрани след изпълнение на дузпи шампиона „Щутгарт“. Домакините от Дортмунд откриха резултата с гол в 13-тата минута на Тинга. Първоначално удар с глава на Младен Петрич бе избит от вратаря Василий Хомутовски, но Тинга достигна пръв до топката и я прати в мрежата на националния страж на Беларус. Надеждите на „Карл Цайс“ да се върне в мача се изпариха в 51-вата минута, когато полузащитникът Ян Шимак получи два жълти картона в рамките на една минута заради спорове с главния съдия Мануел Граефе. Диего Климович удвои преднината на домакините в 71-вата минута, а Младен Петрич направи 3:0 три минути преди края на двубоя с удар от осем метра. Вторият полуфинал по-късно днес противопостави лидерите в Бундеслигата „Байерн“ (Мюнхен) срещу „Волфсбург“, начело на който е бившият наставник на баварците Феликс Магат. Финалът на турнира е на 19 април в Берлин.