„Атлетико“ (Мадрид) погледна към Шампионска лига

„Атлетико“ (Мадрид) постигна очаквана победа с 3:0 над гостуващия „Леванте“ в последен мач от 29-ия кръг на испанското футболно първенство и се изкачи на четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига.
„Класа“ „Атлетико“ (Мадрид) постигна очаквана победа с 3:0 над гостуващия „Леванте“ в последен мач от 29-ия кръг на испанското футболно първенство и се изкачи на четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Португалският национал Шимао Саброса откри за домакините в 27-ата минута на срещата, а Диего Форлан оформи крайното 3:0 с голове в 39-а и 53-а минута. С победата „Атлетико“ събра 47 точки, което е с две повече от „Севиля“ и „Еспаньол“, които се наложиха съответно над „Валенсия“ и „Осасуна“. „Барселона“ не успя да бие „Алмерия“ „Барселона“ пропусна да съкрати аванса на лидера във временното класиране „Реал“ (Мадрид), след като спечели едва точка в гостуването си на „Алмерия“. Каталунците поведоха още в 17-ата минута след гол на младата си звезда от сръбски произход Боян Къркич, но след още 17 минути игра Рубен Полидо донесе равенството на терена. Окрилени от съботната загуба на „Реал“ (Мадрид) с 0:1 като гост на „Ла Коруня“, гостите продължиха да търсят победата, до която се доближиха в 57-ата минута след гол на Самуел Ето'о. В желанието си да спечелят три точки обаче каталунците останаха с човек по-малко в 72-рата минута, когато аржентинският защитник Габриел Милито получи втори жълт и съответно червен. Това улесни домакините от „Алмерия“ и Калу Уче върна срещата в начална позиция с гол в 85-ата минута, с което двата отбора си разделиха по една точка. С това равенство „Барселона“ съкрати преднината на основния си враг „Реал“ (Мадрид) на седем точки, но до края на първенството остават едва осем кръга. Трима изгонени играчи на мача в Хетафе Едва 19 футболисти завършиха двубоя между „Хетафе“ и „Сантандер“, спечелен от домакини с 2:1 след пълен обрат. Полякът Еузебиус Смоларек откри резултата за гостите в 55-ата минута, но 12 по-късно нападателят на домакините Икечукву Уче изравни. В 75-ата минута страстите на терена взеха връх, а реферът нямаше друг избор освен да успокои играчите с 3 червени картона. Играта първи напуснаха Пабло Алварес и Тоно от гостите, а Браулио бе изгоненият футболист от състава на „Хетафе“. По време на трите минути, изпълнени с червени картони, пълният обрат и трите точки за домакините донесе Хайме Гавилан, който се разписа в 77-ата минута. Междувременно полицията в Севиля арестува фена на “Бетис“, който удари с бутилка вратаря на „Атлетик“ (Билбао) Армандо по време на мача от Примера дивисион между двата отбора в събота. Очаква се хулиганът да бъде осъден до края на седмицата.Дотогава той ще бъде в затвора, тъй като не е платил исканата гаранция от 3 хиляди евро. В събота, при резултат 2:1 в полза на „Атлетик“, вратарят на баските Армандо бе ударен в главата с бутилка, хвърлена от феновете на "зелено-белите". Мачът бе прекратен в 72-рата минута от главния съдия Карлос Гомес. Веднага след инцидента Армандо е бил зашит с 6 шева под дясното око.