Анди Родик се провали във втория кръг на Индиън Уелс

Анди Родик (САЩ) е първият фаворит, който напусна турнира „Пасифик Лайф Оупън“ в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 3,45 милиона долара. В среща от втория кръг американецът загуби от Томи Хаас (Германия) с 4:6, 4:6.
„Класа“ Анди Родик (САЩ) е първият фаворит, който напусна турнира „Пасифик Лайф Оупън“ в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 3,45 милиона долара. В среща от втория кръг американецът загуби от Томи Хаас (Германия) с 4:6, 4:6. Бившият шампион от Откритото първенство на САЩ, който спечели титлите в Сан Хосе и Дубай по-рано през тази година, беше победен от Хаас за 85 минути. Германецът, който през ноември претърпя трета операция на рамото, спечели срещу Родик с много силен бекхенд от основната линия. В следващия кръг 29-годишният Хаас ще срещне испанеца Фернандо Вердаско. Федерер безпощаден срещу Гарсия-Лопес Същевременно лидерът в световната ранглиста и поставен под № 1 в основната схема швейцарец Роджър Федерер победи с 6:3, 6:2 Гилермо Гарсия-Лопес (Испания) и се класира за третия кръг на турнира. Федерер е шампион на Индиън Уелс през 2004, 2005 и 2006 година. В следващия кръг швейцарецът ще срещне французина Никола Маху. "Много съм щастлив от начина, по който се завърнах. Доволен съм от представянето ми в мача. Може би не трябваше да играя толкова рисковано, но започнах добре и имах възможност да използвам по-добре шансовете, които се откриха пред мен", заяви Роджър Федерер след двубоя срещу Гарсия-Лопес, продължил 68 минути. За третия кръг се класираха и Давид Налбандян (Аржентина), Анди Мъри (Великобритания), както и Марио Анчич (Хърватия), който елиминира силния чилиец Фернандо Гонсалес (Чили) със 7:5, 3:6, 6:3. Шестнайсета победа за Шарапова При жените в третия кръг на турнира в Индиън Уелс с награден фонд 2,1 милиона долара поставената под № 4 рускиня Мария Шарапова победи Елени Данилиду (Гърция) със 7:5, 6:3. Това бе шестнайсетата победа през годината за Шарапова, която спечели Откритото първенство на Австралия през януари. В следващия си двубой рускинята ще се изправи срещу украинката Альона Бондаренко. Бившата № 1 в света Амели Моресмо (Франция) отпадна след загуба именно от Бондаренко с 1:6, 2:6. Моресмо е бледа сянка на състезателката, която спечели Откритото първенство на Австралия и „Уимбълдън“ през 2006 година. След поредица от слаби резултати французойката вече не е сред най-добрите 20 в света. Поставената под № 2 Светлана Кузнецова (Русия) също продължава напред след победа с 6:1, 4:6, 6:3 срещу Доминика Цибулкова (Словакия). Младата българска тенисистка Бистра Оташлийска игра на четвъртфиналите на силния международен турнир за девойки "Банана Оупън". Състезанието, което се провежда в Сао Пауло, Бразилия, е от първа категория. 16-годишната Оташлийска, която от няколко години тренира в Испания, загуби на четвъртфиналите от аржентинката Паула Ормаечеа с 5:7, 3:6. Бистра започна турнира от квалификациите и записа пет победи преди отпадането си. В турнира на двойки тя напусна надпреварата във втория кръг.