Играчите на „Ботев“ налитат на съдията, усмирява ги полиция

„Ботев“ и „Пирин“ завършиха 0:0 в нервен и драматичен мач, който беше белязан и със скандали след неговия край. Иначе срещата започна добре за домакините, които притиснаха съперника, но направиха няколко пропуска. В 9-ата минута Георги Христов стреля от въздуха, но вратарят Чавдаров изби топката в корнер.
„Ботев“ и „Пирин“ завършиха 0:0 в нервен и драматичен мач, който беше белязан и със скандали след неговия край. Иначе срещата започна добре за домакините, които притиснаха съперника, но направиха няколко пропуска. В 9-ата минута Георги Христов стреля от въздуха, но вратарят Чавдаров изби топката в корнер. 8 минути по-късно Минев от удобна позиция не успя да вкара гол. Гостите се затвориха в своята половина и разчитаха напред на контраатаки. Натискът на футболистите на „Ботев“ продължи и през втората част, но отново не успяха да преодолеят съпротивата на своя съперник. На няколко пъти съдията Станислав Ставров изнерви обстановката на терена и към него полетяха бутилки. Най-голямата драма настъпи в даденото от арбитъра 4-минутно продължение в края на мача. В 91-вата минута домакините претендираха за двоен удар, след като защитник на „Пирин“ върна топката на вратаря Чавдаров, който я улови. Двоен удар не бе отсъден. Минута по-късно Беров удари напречната греда, а секунди по-късно и Георги Христов пропусна от два метра. След края на мача футболистите на „Ботев“ тръгнаха да се разправят със съдиите, наложи се полиция да нахлува на терена и да укротява страстите. На излизане от терена съдиите бяха замеряни с бутилки от трибуните.