Лазаров и Ричард дебютираха в Русия, Кушев вкарва гол

Мартин Кушев отбеляза втория гол за победата на неговия “Амкар“ (Перм) с 3:0 като гост срещу „Химки“ в мач от първия кръг на руската Висша лига. Българинът бе точен в 19-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря на домакините Березовски.
Мартин Кушев отбеляза втория гол за победата на неговия “Амкар“ (Перм) с 3:0 като гост срещу „Химки“ в мач от първия кръг на руската Висша лига. Българинът бе точен в 19-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря на домакините Березовски. Кушев бе в основата и на третия гол за „Амкар“, който падна в 87-ата минута. В състава на тима от Перм играха и Захари Сираков и Георги Пеев. Сираков бе на терена 90 минути, докато Пеев бе сменен от Афанасев минута преди края. Дебют за „Химки“ направи и бившият халф на „Левски“ Ричард, който влезе в игра веднага след почивката. Българският национал Здравко Лазаров също изигра първите си 73 минути в руското първенство. Новият му отбор „Шинник“ (Ярославл) обаче пропусна да спечели гостуването си на ЦСКА (Москва) и срещата завърши 1:1.Лазаров имаше две отлични възможности да се разпише при контраатаките на своя тим, но в първия случай стреля в аут, а след това се забави да нанесе удар. Домакините от ЦСКА все пак откриха резултата в 62-рата минута чрез бразилеца Жо, който се разписа от близко разстояние. Пет минути по-късно латвиецът Юрийс Лайзанс изравни с удар от 8 метра, възползвайки се от неразбирателство в защитата на армейците. Лазаров пък беше заменен от Максим Бузникин в 73-тата минута. В дербито на кръга „Зенит“ и московският „Спартак“ завършиха 0:0 в Санкт Петербург.