Макриев, Топузаков и Иванков бележат

Три „български гола“ паднаха в мачовете от 24-ия кръг от израелското първенство, като два пъти се разписа Димитър Макриев, а веднъж - Елин Топузаков. Истинско дерби на бивши играчи на „Левски“ се състоя в мача между телавивските състави „Бней Йехуда“ и „Апоел“, което в крайна сметка завърши 2:3.
Три „български гола“ паднаха в мачовете от 24-ия кръг от израелското първенство, като два пъти се разписа Димитър Макриев, а веднъж - Елин Топузаков. Истинско дерби на бивши играчи на „Левски“ се състоя в мача между телавивските състави „Бней Йехуда“ и „Апоел“, което в крайна сметка завърши 2:3. Седрик Бардон откри за „Бней Йехуда“ в 44-тата минута, но с две попадения на Шломи Арбайтман в 50-ата и в 53-тата минута „Апоел“ обърна развоя на срещата. След това Елин Топузаков вкара с глава в 63-тата минута за 3:1, а две минути след това Елиран Атар направи 2:3. Пълни 90 минути за „Апоел“ изигра и другият бивш футболист на „Левски“ - Димитър Телкийски, който беше в основата на първото попадение за своя тим. С това поражение „Бней Йехуда“ остана на последното 12-о място в класирането с 14 точки, докато „Апоел“ е на спасителното 10-о с 25 точки. С головете на Димитър Макриев „Ашдод“ пък спечели с 3:1 срещу „Апоел“ (Кфар Саба) и вече има 24 точки, въпреки че остава в зоната на изпадащите. „Ашдод“ обаче възстанови надеждите си за спасение именно с петте гола на Макриев от началото на втория полусезон. Макриев откри резултата в 12-ата минута, а след това в 66-ата направи 2:1. Крайното 3:1 фиксира Моше Окаюн в 68-ата минута. Българският вратар Димитър Иванков отново се разписа за отбора си „Кайзериспор“ при успеха с 3:0 над „Генчлербирлиги“ в мач от 26-ия кръг на турската Суперлига. Иванков вкара от дузпа в 17-ата минута след нарушение срещу Иглесиас. Христо Янев донесе победата с 1:0 на „Гренобъл“ у дома срещу „Либурн Сен Сеурин“. Българинът се разписа в последните секунди на двубоя от 28-ия кръг на Лига 2. „Гренобъл“ е на 4-то място във Втора дивизия на Франция с актив от 44 точки. Лидерът „Льо Авър“ има 59 т.