„Локо“ (Сф) излезе на второ място, „Славия“ се провали във Варна

„Локомотив“ (Сф) разгроми с 4:1 като гост „Малек“ и се изкачи на второ място в класирането. „Железничарите“ откриха резултата още в 12-ата минута чрез Зоран Балдовалиев, който остана непокрит в наказателното поле при опит за изкуствена засада.
„Локомотив“ (Сф) разгроми с 4:1 като гост „Малек“ и се изкачи на второ място в класирането. „Железничарите“ откриха резултата още в 12-ата минута чрез Зоран Балдовалиев, който остана непокрит в наказателното поле при опит за изкуствена засада. В 18-ата минута Кристиян Добрев изведе зад защитата на домакините Марчо Дафчев, който с лекота покачи на 2:0. Дафчев обаче получи неприятна контузия в 37-мата минута и бе заменен принудително. След двете попадения и двата отбора заиграха доста апатично, без да създадат опасности пред двамата вратари. В 70-ата минута „Марек“ остана и с човек по-малко, след като капитанът Анжело Кючуков получи червен картон за удар при спряна игра срещу Христо Златински. Слабата игра и на двата тима продължи до последните минути на мача, като тогава изненадващо за всички паднаха три гола за три минути. Първо в 88-мата минута Владимир Джилас получи добра топка от Шпишич и покачи на 3:0, а две минути по-късно, след грешка на защитата на „Марек“, Даниел Митев вкара четвърти гол за столичните "железничари". Почетното попадение за домакините падна в даденото от съдията продължение, като Иво Паргов бе точен от дузпа. „Славия“ пропусна да се изравни по точки с „Левски“, след като загуби гостуването си във Варна. „Черно море“ надигра тотално „Славия“ и заслужено победи с 1:0. Домакините започнаха изключително добре двубоя. Още във 2-рата минута в рамките на няколко секунди вратарят на гостите Йордан Господинов и защитник спасиха последователно два удара с глава на Домакинов и Андреев. Добрата игра на „Черно море“ продължи и в 11-ата минута Стоянов пропусна да отбележи. Гостите от столицата имаха само две положения през първата част. В 16-ата минута вратарят Красимир Колев спаси удар на Саша Симонович, а четири минути по-късно Мартин Керчев уцели гредата със страхотен удар от 20 метра. До края на полувремето с пропуски за „Черно море“ се отчетоха Александър Александров-Кривия и Александър Томаш. В последната минута на частта играчите на „Черно море“ имаха претенции за гол, но според съдията такъв нямаше. Агресивната игра на „Черно море“ продължи и след почивката. В 63-ата минута обаче домакините останаха с 10 души на терена, след като вратарят им Красимир Колев получи червен картон за игра с ръка извън наказателното поле. Въпреки това в даденото от съдията продължение Тодор Колев се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и отбеляза победното попадение за „Черно море“.