Джокович и Надал бият на „Индиън Уелс“

Финалистът от миналогодишното издание на „Индиън Уелс“ - сърбинът Новак Джокович, се класира за третия кръг на турнира в Калифорния с награден фонд от 3,6 милиона долара, като победи италианския тенисист Андреа Сепи с 6:3, 7:6 (3) след един час и 40 минути игра.
„Класа“ Финалистът от миналогодишното издание на „Индиън Уелс“ - сърбинът Новак Джокович, се класира за третия кръг на турнира в Калифорния с награден фонд от 3,6 милиона долара, като победи италианския тенисист Андреа Сепи с 6:3, 7:6 (3) след един час и 40 минути игра. Шампионът от Australian Open проби съперника си в четвъртия гейм и затвори първия сет за 36 минути. При първата си възможност за брейк Джокович изпълни фантастичен скъсен удар и постави на колене Сепи. Във втората част Джокович проби съперника си в петия гейм и след това стигна до мачбол при 5:3 и 40:30. Италианецът го отрази, а в десетия гейм на свой ред проби белградчанина. След това двамата си размениха по още един пробив, за да се стигне до тайбрек, като в него 20-годишният Джокович сервираше отлично и спечели със 7:3 точки, а с това и двубоя. „Всички видяха, че вятърът беше доста неприятен на „Индиън Уелс“ днес. Това беше решаващ фактор. И двамата опитахме да направим добри разигравания на корта, но вятърът осуети много от нашите идеи”, сподели Ноле. В следващия кръг Джокович ще играе срещу Филип Колшрайбер от Германия. Испанецът Рафаел Надал имаше доста по-малко проблеми на корта и спечели мача си срещу колумбийския тенисист Жиралдо Сантяго с 6:3,6:3. Преди срещата испанецът заяви: „Наистина точките между мен и Федерер в ранглистата изглеждат малко, но не трябва да се забравя, че аз защитавам титлата си на „Индиън Уелс“ и всичко различно от крайна победа ще ми донесе загуба на точки. Като цяло все още не е дошъл моментът да стана № 1, или поне след този турнир. Ако покажа играта си от миналия сезон тук, мога да победя всеки един тенисист.”.В друг двубой от 2-рия кръг на турнира Жо-Вилфред Цонга лесно победи израелския тенисист Дуди Села в два сета – 6:2,6:4. Испанският ветеран Карлос Моя пък успя да отстрани американеца Роби Джинепри след победа в 3 сета - 2:6, 6:2, 6:4. В дамската схема поставената под номер 1 Ана Иванович (Сърбия) също достигна до третия кръг на турнира. Иванович победи с 2:1 сета (6:1, 5:7, 6:0) за близо 2 часа румънката Ралука Олару. Нейната сънародничка и номер 3 в схемата Йелена Янкович пък се наложи над Аша Рол (САЩ) с 6:0, 6:2. Сръбкинята успя да се справи със силния вятър и лесно си осигури участие в следващия кръг. Двукратната шампионка Линдзи Дейвънпорт (САЩ) продължава напред след победа срещу Хисела Дулко (Аржентина). Дулко загуби първия сет с 2:6 и се отказа заради контузия в бедрото. Аржентинката загуби от Дейвънпорт на четвъртфиналите през 2004 година. Номер 6 в схемата Марион Бартоли (Франция) също се класира за следващия кръг след победа срещу Елена Веснина (Русия) с 6:0, 6:4.