Целят с шише вратаря на „Атлетик“, спират мача

Двубоят между „Бетис“ и „Атлетик“ (Билбао) от 28-ия кръг на испанското първенство бе прекратен в 74-тата минута след инцидент, при който пострада вратарят на гостите Армандо Риберо. Привърженик на домакините удари с бутилка, хвърлена от трибуните, стража, който се свлече на земята и бе изнесен на носилка.
Двубоят между „Бетис“ и „Атлетик“ (Билбао) от 28-ия кръг на испанското първенство бе прекратен в 74-тата минута след инцидент, при който пострада вратарят на гостите Армандо Риберо. Привърженик на домакините удари с бутилка, хвърлена от трибуните, стража, който се свлече на земята и бе изнесен на носилка. Медицинският екип веднага се притече на помощ, но главният рефер реши да сложи край на мача при резултат 2:1 в полза на „Атлетик“. Привърженикът на „Бетис“, който е хвърлил бутилката, е бил заловен от полицията и задържан. През второто полувреме на мача Армандо пази на вратата пред феновете на съперниковия тим, което е улеснило вандалите, които решили да си отмъстят на стража за задаващата се загуба. Преди около година, когато настоящият наставник на „Тотнъм“ Хуанде Рамос, тогава треньор на „Севиля“, също бе уцелен с бутилка, хвърлена от трибуните. Срещата започна добре за домакините, но придоби неочакван развой. Още в 8-ата минута Йесте откри резултата и даде преднина за своя тим. В 34-тата Марк Гонсалес изравни за 1:1. В 65-ата минута на срещата гостите стигнаха до обрат след дузпа, реализирана от Давид Лопес, което вероятно е разгневило феновете на „Бетис“. „Реал“ (Мадрид) загуби с 0:1 гостуването си на „Депортиво“ и продължи черната си серия на стадион "Риасор". "Белият балет" няма победа в Ла Коруня от ноември 1991 година насам. Въпреки поражението столичани остават на първо място в Примера дивисион със 7 точки пред „Барселона“. Възпитаниците на Франк Рийкард играха срещу „Алмерия“ късно в неделя.