Фен на „Велес“ застрелян преди мач в Аржентина

Футболен запалянко почина преди мач от първенството на Аржентина, предаде агенция Ройтерс. Привърженикът на „Велес Сарсфийлд“ Емануел Алварес е починал вследствие на огнестрелни рани преди двубоя срещу „Сан Лоренцо“.
Футболен запалянко почина преди мач от първенството на Аржентина, предаде агенция Ройтерс. Привърженикът на „Велес Сарсфийлд“ Емануел Алварес е починал вследствие на огнестрелни рани преди двубоя срещу „Сан Лоренцо“. Алварес е бил в един от 40-те автобуса с фенове, пътуващи за мача, когато от стадиона на домакините са били произведени изстрели. Пострадалият е издъхнал по-късно в болницата. След като разбрали за трагичния случай, привържениците на „Сан Лоренцо“ са потрошили предпазните огради на трибуните и са нахлули на терена. Поради това мачът е бил прекратен. Починалият фен е на 21-годишна възраст. Полицията води разследване по случая, но още няма задържани. Ден преди това в съседна Бразилия футболистът на „Ново Оризонте“ Жилван бе поразен от светкавица по време на мач, но се отърва с малки наранявания. Светкавицата удари полузащитника в 63-тата минута на мача с „Атлетико“ (Гояненсе) от шампионата на щата Гойас. Жилван паднал на земята в безсъзнание и веднага бил откаран в болница. "Събудих се в болницата. Болката беше много силна, но се радвам, че преживях инцидента", заяви играчът. Двубоят веднага бил прекратен, а резултатът до този момент бил 2:2. Ден по-късно при доиграване на оставащите 27 минути домакините от „Ново Оризонте“ допуснаха два гола и загубиха с 2:4.