ЦСКА с драматична победа над „Спартак“ (Вн)

ЦСКА победи с 3:2 „Спартак“ (Вн) в първи мач от 18-ия кръг на А група. Успехът за „армейците“ дойде след истинска драма, защото 6 минути преди края на срещата резултата беше 2:2. Тогава централният нападател на „червените“ Евгени Йорданов отбеляза победното попадение, което донесе много ценни в борбата за титлата три точки.
ЦСКА победи с 3:2 „Спартак“ (Вн) в първи мач от 18-ия кръг на А група. Успехът за „армейците“ дойде след истинска драма, защото 6 минути преди края на срещата резултатът беше 2:2. Тогава централният нападател на „червените“ Евгени Йорданов отбеляза победното попадение, което донесе много ценни в борбата за титлата три точки. Така преднината на ЦСКА пред „Левски“ и „Локомотив“ (София), които днеска играят своите срещи, е 11 точки. Възпитаниците на треньора Стойчо Младенов откриха резултата в 10-ата минута, когато футболистът на варненци Венци Маринов си отбеляза автогол. В 22-рата минута Велизар Димитров направи резултата 2:0, след като изпълни точно дузпа. 11-метровият наказателен удар бе свирен за нарушение в наказателното поле срещу Удоджи. В последните секунди на полувремето Иван Найденов се разписа за „Спартак“ след удар с левия крак. С пропуски за ЦСКА през първото полувреме се отличи централният нападател Неи, който на няколко пъти не успя да се разпише от изгодни позиции. В средата на втората част повече от сензационно „соколите“ изравниха резултата. Голът за варненци отбеляза Иванович в 65-ата минута на мача след добра контраатака. И когато публиката предвкусваше горчивината на изгубените 2 точк, влезлият като смяна нападател Евгени Йорданов донесе победата на ЦСКА след чудесна комбинация с Неи.