„Спортинг“ и „Рейнджърс“ се класираха за четвъртфиналите

Португалският „Спортинг“ (Лисабон) и шотландският „Глазгоу Рейнджърс“ станаха последните два тима, които се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на УЕФА. „Спортинг“ победи с минималното, но напълно достатъчно 1:0 „Болтън“ в реванша, а „Рейнджърс“ удържа масирания натиск на „Вердер“ (Бремен) и след минимална загуба с 0:1 също продължава напред.
Португалският „Спортинг“ (Лисабон) и шотландският „Глазгоу Рейнджърс“ станаха последните два тима, които се класираха за 1/4-финалите на турнира за Купата на УЕФА. „Спортинг“ победи с минималното, но напълно достатъчно 1:0 „Болтън“ в реванша, а „Рейнджърс“ удържа масирания натиск на „Вердер“ (Бремен) и след минимална загуба с 0:1 също продължава напред. „Лъвовете“ имаха надмощие в срещата и закономерно спечелиха срещу английския „Болтън“, който не разчиташе изцяло на основните си футболисти предвид на незавидното си положение в Премиършип. Португалците отправиха 21 удара към вратата на Ал-Хабси, но единственият, който попадна в целта, бе дело на Перейриня в 85-ата минута. Така след равенството 1:1 в първата среща победата с 1:0 бе напълно достатъчно на лисабонци да се класират сред най-добрите осем отбора в турнира. Шотландският „Рейнджърс“ загуби с минималното 0:1 гостуването си на „Вердер“ (Бремен), което бе достатъчно за класиране след победата в Шотландия с 2:0 преди седмица. „Вердер“ имаше пълно превъзходство по време на целия мач, но успя да вкара само един гол, дело на Диего в 58-ата минута. Немският тим отправи внушителните 35 удара към вратата на „Рейнджърс“, като 11 от тях бяха в очертанията на 7-метровата рамка, но в герой на мача се превърна вратарят Алън Макгрегър.