„Ливърпул“ попълни английската четворка в Шампионската лига

„Ливърпул“ стана четвъртият английски отбор, който се класира на 1/4-финалите на Шампионската лига по футбол. Съставът на мениджъра Рафаел Бенитес спечели и втория двубой с първенеца на Италия „Интер“, този път с 1:0 и с общ резултат 3:0 продължава напред. Миналата седмица това сториха и останалите три английски тима в турнира - „Манчестър Юнайтед“, „Арсенал“ и „Челси“.
Данаил Кисов „Ливърпул“ стана четвъртият английски отбор, който се класира на 1/4-финалите на Шампионската лига по футбол. Съставът на мениджъра Рафаел Бенитес спечели и втория двубой с първенеца на Италия „Интер“, този път с 1:0 и с общ резултат 3:0 продължава напред. Миналата седмица това сториха и останалите три английски тима в турнира - „Манчестър Юнайтед“, „Арсенал“ и „Челси“. Испанският национал Фернандо Торес реализира единственото попадение на реванша в Милано в 64-ата минута, което бе негов четвърти гол в тазгодишното издание на лигата на богатите. По този начин „Ливърпул“ развали „синьо-черния“ празник по случай 100-годишнината от създаването на клуба. През първото полувреме домакините създадоха множество положения пред вратата на Хосе Рейна, но така и не успяха да реализират гол. С пропуски се отчетоха Хулио Круз и Златан Ибрахимович. По подобие на първата среща на Острова италианците отново останаха с човек по-малко в 50-ата минута, когато Николас Бурдисо беше отстранен за втори жълт картон. След това Ибрахимович пропусна най-чистото положение за „нерадзурите“, след като не успя да реализира сам срещу вратаря. В последните минути играчите на треньора Рафа Бенитес играха много спокойно и дочакваха последния съдийски сигнал. Въпреки че не блестяха с нищо особено, и в двата мача възпитаниците на Рафа Бенитес повече искаха победата и заслужено се класираха напред. На пресконференцията след мача треньорът на „Интер“ Роберто Манчини бе видимо разочарован от отпадането на своя тим и заяви, че ще напусне поста си начело на „нерадзурите“ след края на сезона. „Искам да обявя нещо, за да избегна всякакви спекулации. В края на сезона аз ще прекратя своя договор (б.р.контракта на специалиста изтича след 4 години) и ще напусна „Интер“. Така че това ще бъдат моите последни два месеца начело на тима и бих желал да завърша със спечелването на шампионската титла и Купата на Италия. Решението си вече обявих в съблекалнята пред играчите след края на мача“, изрази намеренията си Манчини. Той поясни, че решението му няма нищо общо с отпадането от „Ливърпул“ и той вече бил взел това решение предварително. „Това решение го бях взел и щях да го обявя дори и да бяхме спечелили. То не е продиктувано от отпадането от Шампионската лига“, заяви треньорът на „Интер“. Освен четирите английски отбора в следващата фаза на Шампионската лига за жребия в петък попаднаха испанският „Барселона“, италианският „Рома“, германският „Шалке 04“ и турският „Фенербахче“. Заслужава да се отбележи, че Бундеслигата, Примера дивисион и Серия А загубиха свои представители още в груповата фаза - „Вердер“, „Щутгарт“, „Валенсия“ и „Лацио“. С изключение на тима от Бремен другите завършиха на последните места и дори не продължиха за УЕФА. Предстоящият жребий със сигурност ще оформи поне две големи дербита, а феновете на английския футбол вече мечтаят полуфиналите да се превърнат в умалено издание на Премиър Лийг. С оглед показаното до момента това не изглежда невъзможно...