„Динамо“ показа класа срещу „Лукойл Академик"

Баскетболистите на „Динамо“ (Москва) доказаха, че са един от най-добрите отбори в Европа, и победиха българския шампион „Лукойл Академик“ с 89:75 пред 3500 зрители в зала „Универсиада“ в първи 1/8-финален двубой от турнира за Купата на УЛЕБ.
Баскетболистите на „Динамо“ (Москва) доказаха, че са един от най-добрите отбори в Европа, и победиха българския шампион „Лукойл Академик“ с 89:75 пред 3500 зрители в зала „Универсиада“ в първи 1/8-финален двубой от турнира за Купата на УЛЕБ. Най-резултатен за „студентите“ в мача бе Уили Дийн с 18 точки, а Тодор Стойков добави 14. След размяна на тройки в началото на Фоцис за „Динамо“ за 2:3 и на Тодор Стойков за 5:3 московчани методично увеличаваха аванса. Стигна се до 15:9, 18:11 и 20:11 в полза на руснаците. Частта завърши при 25:29. Втората четвърт започна ударно за нашия шампион. Американецът Лари О'Банън, който замени започналия като титуляр Ристе Стефанов, отбеляза втората си тройка в срещата и доведе дефицита само до една точка - 29:30. После обаче „студентите" за втори път в срещата позволиха серия и откъсване на „Динамо“ с 39:29. В 16-ата минута разликата в полза на руския гранд бе 14 т. - 35:49. Баскетболистите на Светислав Пешич играха изключително нечисто, което изкара от равновесие старши треньора на „Лукойл Академик“ Желко Лукаич и сърбинът на няколко пъти влизаше в пререкания със съдиите. По-малко от 2 минути преди почивката зрителите в претъпканата зала „Универсиада" видяха нов импулс на домакините. Тодор Стойков намали с тройка на 44:51. Все пак „Динамо“ приключи първото полувреме с комфортния аванс от 9 точки - 53:44. В третата част българите пак изглеждаха безпомощни и обезверени, като бе регистрирана нова рекордна разлика в полза на „Динамо“ - 18 т., а частта завърши с 11 точки аванс за руския тим - 68:57. Две минути и половина преди края „Лукойл“ намали до 75:82, но Явтокас и Вуянич предотвратиха обрата.